Բերման է ենթարկվել 16-ամյա մի տղայի թմրամիջոց փոխանցելիս․ թմրաշրջանառության դեպք է բացահայտվել
Ոստիկանության Վաղարշապատի բաժնից ծառայողներն ապօրինի թմրաշրջանառության վերաբերյալ ստացել են տեղեկություններ, ըստ որոնց՝ Էջմիածնում ապրող 32-ամյա Գառնիկ Վ.-ը պահում է թմրամիջոց, օգտագործում է և իրացնում։ Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայքից։
Ոստիկանության Վաղարշապատի բաժնում հարուցվել է քրեական գործ։ Նույն օրը քրեական հետախույզները հայտնաբերել են Գառնիկ Վ.-ին և բերման ենթարկել բաժին։ Նա բերման ենթարկվեց Երևանում 16-ամյա մի տղայի թմրամիջոց փոխանցելիս։ Գառնիկ Վ.-ի անձնական խուզարկությամբ հայտնաբերվել է մանրացված, չորացված յուրահատուկ հոտով կանեփանման զանգված, ընդանուր՝ 15 գրամից ավելի քաշով։
Արման Տ.-ը իր բնակարանից բերման է ենթարկվել ոստիկանության Վաղարշապատի բաժին։ Ոստիկանությունում հարուցված քրեական գործն ու կասկածանքով բերման ենթարկվածները հանձնվել են տարածքային քննչական բաժին։ Դեպքի հանգամանքները նախաքննությամբ պարզվում են։