Գ. Ծառուկյանին մանդատը վայր դնելու պահանջ իրավասու են ներկայացնել միայն այն 100,000-ից ավել ՀՀ քաղաքացիները ովքեր վստահել են նրան
Հասմիկ Վարդանյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է.
ՔՈ սոցիալ դեմոկրատական կուսակցության տարածած հայտարարության, դիմումի՝ ով ինչպես դա հասկացել է, աբսուրդայնությունը ի ցույց դնելու լավագույն միջոցը փաստերով խոսելն է: Տեսեք փաստ է, որն ԿԸՀ-ն արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններից առաջ ընդունել է Գագիկ Ծառուկյանի ներկայացրած փաստաթղթերը և որևէ վերապահում չի ներկայացրել, որով կարգելվեր նրա մասնակցությունը ընտրություններին, որպես պատգամավորի թեկնածու: Այս փաստին հաջորդեց ևս մեկ կայացած փաստ, Գագիկ Ծառուկյանին, որպես կուսակցության ղեկավարի, 100,000-ից ավել ՀՀ քաղաքացի վստահության քվե է տվել՝ իր շահերը խորհրդարանում ներկայացնելու համար և միայն ու միայն այդ քաղաքացիներն են իրավասու Ծառուկյանից պահանջել վայր դնել տրված մանդատը: