Մեկ օրում բացահայտվել է 58 հանցագործություն, որից 12-ը՝ նախկինում կատարած
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` ապրիլի 29-ից 30- ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 58 դեպք, այդ թվում՝ 12-ը նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ անձնական ունեցվածքի գողության 16, մարմնական վնասվածք հասցնելու եւ խարդախության 5-ական, յուրացման կամ վատնման 3, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության ու ծեծի 2-ական, բնակարանային գողության, ավտոմեքենա փախցնելու, հարկերից խուսափելու, դրամանենգության, զենք-զինամթերքի առգրավման, խուլիգանության, թմրամիջոցի հայտնաբերման, ապօրինի ծառահատման, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման, պատմության եւ մշակույթի հուշարձաններ ոչնչացնելու կամ վնասելու, ինքնիրավչության, փաստաթղթի կեղծիքի եւ սառը զենքի հայտնաբերման 1-ական դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 8, մարմնական վնասվածք հասցնելու 2, բնակարանային գողության եւ խարդախության 1-ական դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 12 պատահար, ինչի հետեւանքով 1 մարդ զոհվել է, 17-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ: