1in.am լրատվականը դուրս է գալիս իր «ռամկաներից»
Դինա Էլբեկյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է.
Լրատվական կայքի առաջին հիմնական գործառույթը հանրությանը ճշգրիտ տեղեկություն մատուցելն է: Սակայն որոշ լրատվականների մոտ բացահայտ պակասում է էթիկայի նորմերի պահպանումը, բացի այս սկսում են տարածել անորակ ու կեղծ լուրեր, որի միջոցով ներգործում են մարդու կենսական դիրքորոշման վրա: Վերջերս 1in.am լրատվականի հրապարակումների մեծ մասը հիմնականում միտված են Գագիկ Ծառուկյանի և Նիկոլ Փաշինյանի փոխհարաբերությունների մեջ կեղծ և արհեստական լարվածություն ստեղծելուն: Իրականությունից զատ, ամեն կերպ այս լրատվականը ամեն ինչ ներկայացնում է խեղաթյուրված և իրեն սպասարկող քաղաքական ուժի հովանավորությամբ փորձում այլ կերպ ներկայացնել իրականությունը: Նաև չենք էլ մոռանում, թե ում փեսան է «մեջք ու դուխ տալիս» այս լրատվականին իրականացնելու նման մանիպուլյացիաներ: Չգիտեմ, միգուցե սա խանդի դրսևորում կամ նախանձի պոռթկում է այս երկու քաղաքական գործիչների հարաբերությունների նկատմամբ, բայց ինչևէ այս ամենը փաստում է միայն մեկ բան, որ 1in.am լրատվականը արդեն դուրս է գալիս իր «ռամկաներից»: Բոլորս էլ լավ գիտենք, որ այս երկու կողմերն էլ, քաղաքականապես հասուն և երկար քաղաքական ճանապարհ անցած գործիչներ են և ինչքան էլ նման սադրիչ լրատվականները փորձեն իրենց պրիմիտիվ քայլերով սրել իրավիճակը և խեղաթյուրել հասարակության միտքը, միևնույն է չի ստացվի: Իհարկե այսպիսի գործելաոճը հատուկ է այս կայքին, մեկտեղ օրիգինալ է մտացված՝ կայքի դիտելիությունը ապահովելու համար, բայց սա արդեն խայտառակություն է և անցնում է ամեն չափ ու սահման: