Առաջին անգամ սահմանամերձ Նոյեմբերյանում կիրականացվեն պլաստիկ և շնչառական խնդիրները բարելավող վիրահատություններ
Վերջին շրջանում պլաստիկ միջամտությունները լայն տարածում են գտել ոչ միայն արտերկրում, այլև Հայաստանում:
Երևանյան շատ ու շատ կենտրոններում կարելի է օգտվել բարձրակարգ պլաստիկ վիրաբույժնների ծառայություններից:
Orer.am-ը սիրով հայտնում է, որ այսուհետ նմանօրինակ ծառայություններ կիրականացվեն նաև Տավուշի մարզի սահմանամերձ Նոյեմբերյան քաղաքում:
Մինչ կատարվելիք վիրահատությունների ցանկը ներկայացնելը կցանկանանք նշել, որ հայ ազգի մեջ կա արմատացված թյուր կարծիք այն մասին, որ պլաստիկ միջամտությունները սահմանափակվում են մարմնի մասերի ծավալի ավելացմամբ և բնական գեղեցկությունից մտադրված շեղումով:
Կոտրելով կարծրատիպերը նշենք՝ որ պլաստիկ վիրահատություններ ասելով պետք չէ ահմանափակվել զուտ վերը նշվածով: Կատարվելիք վիրահատությունների մեջ մտնում են նաև շնչառական խնդիրների վերականգնման նպատակով իրականացվող վիրահատությունները:
Պլաստիկ և միկրովիրաբույժ Արտյոմ Բեգլարյանն իր իսկ նախաձեռնությամբ որոշել է իրականացնել նման օրինակ վիրահատություններ նաև Նոյեմբերյանում:
Փոքրիկ տեղեկատվություն
Արտյոմ Ալեքսանի Բեգլարյանը ավարտել է Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի ընդհանուր բժշկության ֆակուլտետը: Ավարտել է նաև մագիստրատուրա: Մի շարք արտասահմանյան երկրներում մասնակցել է տարբեր կոնֆերանսների:
Մասնագիտացումը ստացել է պլաստիկ և ռեկոնստրուկտիվ միկրովիրաբույժ Արտավազդ Բագրատի Սահակյանի ղեկավարությամբ: