Սլովակիան պատրաստ է փետրվարի 23-ին դադարեցնել էլեկտրաէներգիայի մատակարարումը Ուկրաինա. ՖիցոԱլիևի հիտլերյան թեզերն ու Ամասիայի միջադեպը․ ինչպե՞ս է իշխանությունը բացում դռները թշնամու առաջ․ Էդմոն ՄարուքյանՓոքրիկ Քիմը և նրա առաջին հիթը. Քարդաշյանը կիսվել է 1987 թվականի հազվագյուտ լուսանկարով և հուզել երկրպագուներինՎրաստանը նվազեցրել և խորհրդանշականի է հասցրել Ադրբեջանից Հայաստան բենզինի տարանցման գինը․ Վրաստանի էկոնոմիկայի նախարարՆախորդ տարվա համեմատ ՀՆԱ-ն աճել է 7.2%-ով․ ՀՀ կառավարություն Չենք թողնի, որ մեր լեզուն և մշակույթը ոչնչացնեն. Ատոմ ՄխիթարյանԼեհ չմշկասահորդուհին լուրջ վնասվածք է ստացել 2026 թվականի Օլիմպիական խաղերում Արմենչիկը նոր տեսահոլովակ է ներկայացրել Միակ պետությունները, որոնք բացահայտ կերպով ողջունել և ծափահարել են Կաթողիկոսի դեմ հարուցված քրեական գործը, եղել են Ադրբեջանն ու Թուրքիան․ Արշակ ԿարապետյանՉինաստանում մինչ այսօր մահապատիժը, որպես պատժի միջոց, գոյություն ունի, դրա հետ կապված մի կարևոր դետալ կա․ Արմեն Հովասափյան Արցախն իմ հայրենիքն է, արյուն էինք թափել սուրբ հողի համար րոպե անգամ չվարանելով․ Խաչիկ ԳալստյանԻնչ էին անում ադրբեջանցիներն Ամասիայում ու ինչու են կարոտում այն «Գյումրի 2»-ը արդեն փորձարկվել է և ձախողվել Վաղարշապատում. Էդմոն Մարուքյան Իջեցնելու ենք դեղերի գները եռեսուն տոկոսով. Հրայր ԿամենդատյանՔաղաքականությունը խաղ ու պար չէ, որ ամեն մի խեղկատակ գա ասի՝ բարև ձեզ, ես քաղաքական գործիչ եմ. Էդմոն Մարուքյան Քաղաքական դաշտ ենք գալիս՝ փոխելու խաղի հին կանոնները․ Ավետիք Չալաբյան.«ՀայաՔվե»-ն բանակցում է առողջ ազգային քաղաքական ուժերի հետ․ Ցոլակ ԱկոպյանԱՄՆ- Իրան հակամարտությունը ինչ նոր հավանական վտանգներ է իր մեջ պարունակում․ Կարապետյան Լավ մասնագետները՝ տնտեսության կայունության և աճի հիմքում. ԶՊՄԿ-ի օրինակը Մենք հիշում ենք Ալիևի մատ թափ տալը, իսկ դու գնացել ձեռքն ես սեղմում. Արշակ Կարապետյան
Ինչ շահ են հետապնդում «խառնակիչ» մարզական լրագրողները՝ շահարկելով առանց այդ էլ հոգեվարք ապրող հայկական բռնցքամարտի թեման
Գուրգեն Սարգսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Հայստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի շուրջ տևական ժամանակ շարունակվող լարվածությունը կարծես թե թոթափվեց այն բանից հետո, երբ պարզ դարձավ, որ Բռնցքամարտի միջազգային ֆեդերացիան՝ ԱԻԲԱ-ն, նամակով հրապարակել էր իր դիրքորոշումը՝ կապված ֆեդերացիայում ծագած հայտնի խնդրի հետ և հրահանգել մոտակա 3 ամիսների ընթացքում, կազմակերպել ֆեդերացիայի նախագահի նոր ընտրությունները, հակառակ պարագայում Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան կհեռացվի ԱԻԲԱ-ի կազմից, իսկ դա նշանակում է, որ մեր բռնցքամարտիկները չեն կարող մասնակցել միջազգային մրցաշարերին: Սա թերևս այս պահին ամենաառաջնային խնդիրներից մեկն է, որը հապշտապ լուծում է պահանջում և որի հետ է կապվում նաև հայկական բռնցքամարտի ապագան: Եվ փոխանակ, սպորտային լրագրողներն ու սպորտային լուրեր հրապարակող կայքերը, շեշտը դնեն այս հանգամանքի վրա, շարունակաբար փորձում են խառնակչություն հրահրել, միևնույն ժամանակ ցանկանալով հաճոյանալ ՀԲՖ նեկայիս նախագահ Արթուր Գևորգյանին, ում անվան հետ էլ կապված են մարզաձևում առկա բոլոր խնդիրները: Մասնավորապես 1in.am կայքի սպորտային բաժինը հոդված է հրապարակել, որտեղ նշվում է, թե ՀԱՕԿ-ն ու ՀԱՕԿ-ի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը, համարժեք վերաբերմունք չեն ցուցաբերել Եվրոպայի առաջնությունից վերադարձած բռնցքամարտիկների նկատմամբ: Նախ, բացարձակ դիլետանտություն է նման հորիզոններ անցկացնելը, հատկապես երբ խոսքը վերաբերվում է Ծառուկյանին, ով տարիներ շարունակ հայկական սպորտի հովանավորն ու աջակիցն է եղել և ստեղծել է բոլոր նպաստավոր պայմաննեը, որպեսզի միջազգային արենաներում, մեր մարզիկները ներկայանան ինչպես որ հարկն է, էլ չխոսենք մարզիկներին ու մարզիչներին պարգևատրելու Ծառուկյանի առատաձեռնության մասին, որը յուրօրինակ խթան է: Այսքանից հետո, փոխանակ կայքի մարզական լրագրողը խոհեմություն դրսևորեր և ստեղծված իրավիճակը ճիշտ և օբյեկտիվ ներկայացներ, հերթական անգամ կողմնակալ մոտեցում ցուցաբերելով, կրկին թացը խառնել են չորին: Հասկացեք վերջապես, քանի դեռ ՀԲՖ նախագահի նոր ընտրություններ չեն կազմակերպվել, հայկական բռնցքամարտի ապագան մշուշոտ է մնալու և այստեղ բացարձակ տեղին չէ նման կարգի էժան շահարկումները: Եթե մտահոգ եք բռնցքամարտի ապագայով, լավ կանեք հետամուտ լինեք, որպեսզի գործող ֆեդերացիայի նախագահը հետևի ԱԻԲԱ-ի պահանջին և ըստ այդմն էլ կազմակերպվեն նոր ընտրություններ, որի ժամանակ լեգետիմ նախագահ կընտրվի և այդ պարագայում միայն, նոր կարելի կլինի խոսել հաջողություններից:
Հորդորում եմ բոլոր մարզական իրադարձություններ լուսաբանող լրատվականներին կրակի վրա յուղ չլցնել և ավելորդ լարվածություն չհրահրել, կոնին կրկնում եմ, հայկական բռնցքամարտի ապագան է, որն իմիջայլոց շատերն առանց գործող նախագահի են տեսնում: