ԱՄՆ-ի եւ Հայաստանի կառավարությունները հաստատել են երկկողմ համագործակցության ամրապնդումը շարունակելու պատրաստակամությունը
Հայ-ամերիկյան ռազմավարական երկխոսության առաջին նիստի ընթացքում Միացյալ Նահանգների և Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունները հաստատել են հարաբերությունների հետագա ամրապնդման իրենց պատրաստակամությունը:
Այս մասին NEWS.am-ին հայտնել են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունում։ Ամերիկյան պատվիրակությանն ընդունել է ՀՀ արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանը: Հանդիպմանը նաեւ մասնակցել է ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Վարուժան Ներսեսյանը: Ամերիկյան պատվիրակության ղեկավարն է Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով ԱՄՆ պետքարտուղարի օգնականի տեղակալ Ջորջ Քենթը, պատվիրակության կազմում են ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսին և բարձրաստիճան պաշտոնյաներ՝ ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալությունից, ԱՄՆ առևտրի դեպարտամենտից, ինչպես նաև՝ ԱՄՆ պետքարտուղարության մի շարք գրասենյակներից: