Հունիսի 30-ից Ռուսաստան մեկնողները պետք է 72 ժամ առաջ տեղյակ պահեն ՌԴ պատկան մարմիններինՎիետնամի ԱԺ խոսնակը շրջայց է կատարել Պատմության թանգարանի ցուցադրությունների սրահներումHermès-ը ներկայացրել է ժամացույցների շքեղ մոդելներ Watches & Wonders-ում BMW-ի նոր մեքենաները կհամալրվեն Alibaba-ի արհեստական ​​բանականության համակարգովԹուրքիան 6 տարվա ընդմիջումից հետո վերսկսում է ԵՄ-ի հետ բարձր մակարդակի տնտեսական երկխոսությունըԹուրքիայում ավտոբուս է շրջվել. կան տուժածներ ՌԴ-ում ներգաղթյալների երեխաների համար խստացվել են ռուսական դպրոցներ ընդունվելու պայմաններըԷնդրիկը կրկնել է Ռոնալդուի ռեկորդային ցուցանիշը «Ռեալ»-ում Միջազգային գիտաժողով՝ Պլեխանովի անվան համալսարանում Մյանմարում ավերիչ երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 2,886-ի Սարիկ Մինասյանի թաղի 2 տեղամասերում նա ստացել է 57 % և 68 % ձայն. ԿԸՀ-ին կոչ ենք անում ստուգել բողոքները. Չալաբյան Դիվանագիտական ​​շփումները կարող են արդյունավետ լինել, բայց բոլորը պետք է հասկանան՝ «ռազմակшն լուծում» գոյություն չունի. Իրանի ԱԳ նախարարը՝ ԱՄՆ-ինՍա ապտակ էր իշխանության լկտիությանը, անպատասխանատվությանը. Նաիրի Սարգսյան«Դեմ Առ Դեմ»՝ «Մի դրամի ուժի» հետՊլանշետներ՝ «Ծնվել եմ Արցախում» ծրագրի մասնակիցներին Ուկրաինայի օրինակը հստակ ցույց է տալիս՝ ինչ կարող է տեղի ունենալ երկրի հետ, որը, հայտնվելով ՌԴ-Արևմուտք դիմակայության սահմանին, կդադարի հետևել ազգային շահերին. Կոպիրկին Փոխգնդապետ Արա Մխիթարյանի գործով նոր քննություն կիրականացվի ՔՊ-ին ընտրածների մեջ գերակշիռ էր վարչական ռեսուրսը. Ավետիք ՉալաբյանՎիճաբանության ժամանակ քույրը դանակով հարվածել է եղբորը՝ պատճառելով մարմնական վնասվածք «Ես ստանում եմ 130 հազար դրամ աշխատավարձ, դրանով հնարավոր է օգտվել տրանսպորտից, գնել հաց, ձեթ, կարտոֆիլ ու սոխ». Ջուլիետա Ստեփանյան
Տնտեսական այդ աճի ցուցանիշները կեղծ են. Նաիրի Սարգսյան
«Աուդիտորների Պալատ»-ի նախագահ Նաիրի Սարգսյանը AD TV-ի «Հարցազրույցի» տաղավարում ասաց, որ կառավարության ներկայացրած թվերը տնտեսական աճի մասին իրարամերժ են։ Մասնավորապես, ստացվում է, որ ՀՀ տնտեսական ամբողջ աճը հիմնված է ռուս-ուկրաինական պատերազմի ուղիղ հետևանքների վրա։ 22 տոկոս աճ է գրանցել ծառայությունների ոլորտը, այսինքն՝ ռեստորանները, սրճարաններն ու հյուրանոցները, Երևանի մերձակայքում գտնվող հանգստյան գոտիները, որոնք սպասարկում են պատժամիջոցներից «փախուստի դիմած» մոտ 100 հազար ՌԴ քաղաքացիների։ Ինչ վերաբերում է տարադրամի տարօրինակ անկումներին ու վերելքներին, Սարգսյանը նշում է, որ Հայաստանի պարագայում կա ոչ միայն արտաքին ներգործության հետևանք, այլև սպեկուլյատիվ բնույթ։
Մանրամասները՝ Հայկա Ալոյանի հետ հարցազրույցում։