Էնդրիկը կրկնել է Ռոնալդուի ռեկորդային ցուցանիշը «Ռեալ»-ում Միջազգային գիտաժողով՝ Պլեխանովի անվան համալսարանում Մյանմարում ավերիչ երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 2,886-ի Սարիկ Մինասյանի թաղի 2 տեղամասերում նա ստացել է 57 % և 68 % ձայն. ԿԸՀ-ին կոչ ենք անում ստուգել բողոքները. Չալաբյան Դիվանագիտական ​​շփումները կարող են արդյունավետ լինել, բայց բոլորը պետք է հասկանան՝ «ռազմակшն լուծում» գոյություն չունի. Իրանի ԱԳ նախարարը՝ ԱՄՆ-ինՍա ապտակ էր իշխանության լկտիությանը, անպատասխանատվությանը. Նաիրի Սարգսյան«Դեմ Առ Դեմ»՝ «Մի դրամի ուժի» հետՊլանշետներ՝ «Ծնվել եմ Արցախում» ծրագրի մասնակիցներին Ուկրաինայի օրինակը հստակ ցույց է տալիս՝ ինչ կարող է տեղի ունենալ երկրի հետ, որը, հայտնվելով ՌԴ-Արևմուտք դիմակայության սահմանին, կդադարի հետևել ազգային շահերին. Կոպիրկին Փոխգնդապետ Արա Մխիթարյանի գործով նոր քննություն կիրականացվի ՔՊ-ին ընտրածների մեջ գերակշիռ էր վարչական ռեսուրսը. Ավետիք ՉալաբյանՎիճաբանության ժամանակ քույրը դանակով հարվածել է եղբորը՝ պատճառելով մարմնական վնասվածք «Ես ստանում եմ 130 հազար դրամ աշխատավարձ, դրանով հնարավոր է օգտվել տրանսպորտից, գնել հաց, ձեթ, կարտոֆիլ ու սոխ». Ջուլիետա Ստեփանյան Հայաստանը հայտնվել է անվտանգային վակուումի մեջ․ Արմեն Մանվելյան Ծաղկաձորում ամփոփվել է Fastex-ի աջակցությամբ կայացած Future Economy Summit-ը Որպես ազատամիտ քաղաք՝ Գյումրին մերժեց ՔՊ-ին․ Մենուա Սողոմոնյան Փաշինյանը փորձելու է զավթել իշխանությունը Գյումրիում Ի՞նչ է սպասվում Շտայնմայերին Բաքվում Կառուցապատման շուկայում վաճառքի նոր գործիքներ են մշակվելՉինաստանը կկառուցի հսկա արեգակնային կայան ուղեծրում
Չալաբյանին զուտ քաղաքական դրդապատճառով են կալանավորել. Հրանտ Խաչատրյան
Ավետիք Չալաբյանի պաշտպանական խումբը դեռևս մայիսի 25-ին Ա. Չալաբյանի նկատմամբ կիրառված խափանման միջոցի փոփոխության վերաբերյալ՝ ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Սեյրան Օհանյանի, Իշխան Սաղաթելյանի, Էլինար Վարդանյանի, Հայկ Մամիջանյանի, Տիգրան Աբրահամյանի, ՀՀ նախկին փոխվարչապետ Վաչե Գաբրիելյանի և «Արար» հիմնադրամի երաշխավորություններով դիմել էր ՀՀ գլխավոր դատախազություն։ Օրերս դատախազը մերժեց Չալաբյանի նկատմամբ կիրառված խափանման միջոցի փոփոխության վերաբերյալ երաշխավորությունները:
Հայաստանի Գերագույն խորհրդի, Հայաստանի Ազգային ժողովի երկրորդ և երրորդ գումարումների պատգամավոր, քաղաքական գործիչ Հրանտ Խաչատրյանը համարում է, որ Չալաբյանին զուտ քաղաքական դրդապատճառով են կալանավորել.
«Չալաբյանը հայակենտրոն մտածողություն ունեցող և հայանպաստ գործով զբաղվող եզակի անձնավորություններից մեկն է, և իր վերլուծություններն ու գործողությունները տրամագծորեն հակառակ են Հայաստանի իշխանությունների ներկա վարքագծին։ Քաղաքականություն չեմ ասում, քանի որ Հայաստանի իշխանությունները ինքնուրույն քաղաքականություն չեն վարում, նրանք ավելի շատ փորձում են երկու լարի վրա խաղալ, բայց դա էլ չի ստացվում որովհետև իրենց մոտ պատեհապաշտություն է ավելի շատ։ Ունեն մտքներում դրված նպատակ՝ գնացքից թռչելը ներկայիս պայմաններում, բայց ոչ մի ինքնուրույն հաշվարկ, ռեսուրսների գնահատում, առավել ևս ռեսուրսների ավելացման խնդիր չեն դնում։ Իսկ Չալաբյանը դա վաղուց մտածված, շարադրած, ծրագրերի վերածած իրականացնում էր։
Ես նույնիսկ Չալաբյանին անձնապես ծանոթ չեմ, թեթև նամակագրություն է եղել իմ և իր միջև, բայց ես հետևել եմ իր գործունեությանը և միշտ մտածել եմ, որ առիթի դեպքում պետք է անպայման նրա հետ համագործակցել, իսկ այժմ առիթ եղավ, որ պետք է նրան սատարել և օգնել այս վիճակում, և ես չզլացա։ Խորհուրդ կտամ մյուսներին էլ՝ չզլանալ և սատարել Չալաբյանին։ Հենց վերադարձավ, անպայման ծանոթանալու եմ իր հետ»։