Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը չի համապատասխանում իրականությանը․ ՀՀ ՊՆ Բրիտանացի մի խումբ պատգամավորներ ՄԹ կառավարությանը կոչ են արել ճնշnւմ գործադրել Ադրբեջանի վրա՝ Բաքվում պահվող հայերին ազատ արձակելու հարցովՀունիսի 30-ից Ռուսաստան մեկնողները պետք է 72 ժամ առաջ տեղյակ պահեն ՌԴ պատկան մարմիններինՎիետնամի ԱԺ խոսնակը շրջայց է կատարել Պատմության թանգարանի ցուցադրությունների սրահներումHermès-ը ներկայացրել է ժամացույցների շքեղ մոդելներ Watches & Wonders-ում BMW-ի նոր մեքենաները կհամալրվեն Alibaba-ի արհեստական ​​բանականության համակարգովԹուրքիան 6 տարվա ընդմիջումից հետո վերսկսում է ԵՄ-ի հետ բարձր մակարդակի տնտեսական երկխոսությունըԹուրքիայում ավտոբուս է շրջվել. կան տուժածներ ՌԴ-ում ներգաղթյալների երեխաների համար խստացվել են ռուսական դպրոցներ ընդունվելու պայմաններըԷնդրիկը կրկնել է Ռոնալդուի ռեկորդային ցուցանիշը «Ռեալ»-ում Միջազգային գիտաժողով՝ Պլեխանովի անվան համալսարանում Մյանմարում ավերիչ երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 2,886-ի Սարիկ Մինասյանի թաղի 2 տեղամասերում նա ստացել է 57 % և 68 % ձայն. ԿԸՀ-ին կոչ ենք անում ստուգել բողոքները. Չալաբյան Դիվանագիտական ​​շփումները կարող են արդյունավետ լինել, բայց բոլորը պետք է հասկանան՝ «ռազմակшն լուծում» գոյություն չունի. Իրանի ԱԳ նախարարը՝ ԱՄՆ-ինՍա ապտակ էր իշխանության լկտիությանը, անպատասխանատվությանը. Նաիրի Սարգսյան«Դեմ Առ Դեմ»՝ «Մի դրամի ուժի» հետՊլանշետներ՝ «Ծնվել եմ Արցախում» ծրագրի մասնակիցներին Ուկրաինայի օրինակը հստակ ցույց է տալիս՝ ինչ կարող է տեղի ունենալ երկրի հետ, որը, հայտնվելով ՌԴ-Արևմուտք դիմակայության սահմանին, կդադարի հետևել ազգային շահերին. Կոպիրկին Փոխգնդապետ Արա Մխիթարյանի գործով նոր քննություն կիրականացվի ՔՊ-ին ընտրածների մեջ գերակշիռ էր վարչական ռեսուրսը. Ավետիք Չալաբյան
Հզոր պետության հիմքը հիմնավոր կրթությունն է. Արման Վարդանյան
Հունիսի 17-ին տեղի ունեցավ «Ժամանակակից հասարակությունը թվայնացման պայմաններում. ժամանակի մարտահրավերներ» միջազգային գիտագործնական համաժողովը, որը կազմակերպվել էր Գ. Վ. Պլեխանովի անվան Ռուսաստանի տնտեսագիտական ​​համալսարանի Երևանի մասնաճյուղի հիմնադրման 20-ամյակի առթիվ։
Գիտաժողովի հանդիսավոր մասի բացմանը ողջույնի իր խոսքն ասաց Գ. Վ. Պլեխանովի անվան ՌՏՀ  երևանյան մասնաճյուղի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Արման Վարդանյանը։
«Ցանկանում եմ ողջունել բոլոր մասնակիցներին։
Մենք բոլորս ցանկանում ենք ունենալ ուժեղ, հզոր պետություն։ Եվ, ինչպես արդեն ապացուցվել է, հզոր պետության հիմքը հիմնավոր կրթությունն է։ Մեր մասնաճյուղի գործունեությունը շատ կարևոր է ինչպես մեր երկրի ու ժողովրդի, այնպես էլ Ռուսաստանի համար։ Մեր ուսանողները, կարելի է ասել, հայ֊ռուսական հարաբերությունների ակտիվ լոբբիստներ են։ Բոլոր միջոցառումներում (կարծում եմ՝ մեր կոլեգաները կհաստատեն) նրանց ակտիվ մասնակցությունը ակնհայտ է»,-ասաց Վարդանյանը։
Արման Վարդանյանի խոսքով՝ դասավանդող անձնակազմի դերը նույնպես ահռելի է այս հարցում, որովհետև կրթությունը իր մեջ ներառում է մի քանի բաղադրիչներ։
«Կրթությունը ոչ միայն գիտությունն է, այլ նաև ուսանողի, անհատի պատասխանատվությունն է իր երկրի, ժողովրդի առջև։ Այդ պատճառով՝ ես հատկապես ուզում եմ ընդգծել մեր անձնակազմի ջանքերը, ցանկանում եմ նշել, որ վերջին մի քանի տարվա ընթացքում մեր ԲՈՒՀ֊ը բարեփոխվել է, ինչի համար  երախտագիտությունս եմ հայտնում մեր պրոֆեսիոնալ անձնակազմին, որոնցից շատերն այժմ ներկա են, մեր գործընկերներին, որոնք միշտ մեզ հետ են և ցանկացած իրավիճակում փորձում են օգնել իրենց ռեսուրսներով։
Ցանկանում եմ ևս մեկ անգամ շնորհավորել, հաջողություն և բազում հաղթանակներ մաղթել, քանի որ ամենակարևոր հաղթանակը ուսման մեջ հաղթանակն է, և պետության հիմքը, ինչպես նշեցի, կրթված հասարակությունն է՝ այն հասարակությունը, որը հասկանում է՝ ուր է գնում պետությունը, ինչին պետք է ձգտել, և ինչպես հասնել այդ ամենին։ Հենց դրա համար է աշխատում մեր պրոֆեսիոնալ անձնակազմը։ Շնորհավորում եմ,  մաղթում եմ նոր հաղթանակներ ու հաջողություններ և հույս եմ հայտնում, որ այն թվերը, որոնք այսօր բարձրաձայնեց Թամարա Ռազմիկովնան, ամեն տարի կաճեն։ Շնորհակալ եմ։ Հաջողություն եմ մաղթում»,- իր խոսքը եզրափակեց Արման Վարդանյանը։