98.000.000 դրամ արժեքով զարդերը գտնվել են գերեզմանոցում. երկու անձ կալանավորվել է
Գողության հատկանիշներով հարուցված քրեական գործը բացահայտված է: Իրավապահները հայտնաբերել են նաև գողոնը՝ տոպրակներով ոսկե և ադամանդե զարդերը թաքցված էին գողություն կատարած անձի պապի գերեզմանոցում։ Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է ՀՀ ոստիկանության լրատվական ծառայությունից:
Օպերատիվ տվյալներ են ստացվել, որ գողությունը կատարած Արման Ս.-ը մենակ չի գործել, հանցագործության ծրագրմանն ու իրականացմանը մասնակցել է նաեւ տուժողի գործընկեր Տիգրան Գ.-ը գտնվել է մեքենայում:
Երեւանի բնակիչներ Արման Սահակյանին ու Տիգրան Գասպարյանին մեղադրանք է առաջադրվել։ Դատարանի որոշմամբ նրանք կալանավորվել ու տեղափոխվել են «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկ։
Հետախուզական միջոցառումներն ու քննչական գործողությունները շարունակվում են։ Կատարվում է նախաքննություն։
Հիշեցնենք, որ մայիսի լույս 5-ի գիշերը ոստիկանությանը անձը հայտնել էր, որ բացել են իր մեքենայի դուռը, ու սրահից գողացել ոսկե եւ ադամադե զարդեր, որոնց ընդհանուր արժեքն, ըստ տուժողի՝ գերազանցում էր 200.000 դոլարը։ Դեպքը տեղի էր ունեցել Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանում գտնվող բուժհաստատություններից մեկի դիմաց։
Գողությունից օրեր առաջ տուժողի գործընկերներից մեկը իր մտերիմի հետ եկել էր մեքենան տեսնելու։ Մայիսի 4-ին տուժողը իր խանութից վերցրել է տոպրակներով զարդերը, եւ մեքենայով շարժվել մայրաքաղաքի Խորենացու փողոցում գտնվող իր արտադրամաս։ Մի քանի օր առաջ նրա մեքենան տեսնելու եկած անձը մեքենայով եւ ոտքով հետեւել է նրա շարժին՝ սպասելով Խորենացու փողոցում։ Երբ տուժողը դուրս է եկել արտադրամասից ու շտապել բուժհաստատությունում գտնվող ծնողին այցելության, նրան փողոցում սպասող անձը շարունակել է հետեւել։
Տուժողը մեքենան կայանել է բուժհաստատության ավտոկայանատեղիում եւ բարձրացել հիվանդանոց։ Րոպեներ անց մեքենային է մոտեցել նրան հետեւած տղամարդը, կրկնօրինակ բանալիով բացել է մեքենայի դուռը, վերցրել տոպրակներով զարդերն ու ոտքով հեռացել։
Դեպքի առթիվ հարուցվել էր քրեական գործ ՝ գողության հատկանիշներով։ Նշենք, որ մեքենայատերը զբաղվում է ոսկու առ ու վաճառքով։