Հնարավորություններ երկխոսության, փորձի փոխանակման, ջանքերի համախմբման և նոր տնտեսական իրականության պայմաններում երկրների միջև կայուն գործընկերություն ստեղծելու համար
Սույն թվականի սեպտեմբերի 20-ին Երևանում տեղի կունենա «Հայկական բիզնես ֆորում 2022» (Armenian Business Forum 2022) ամենամյա առաջատար գործարար համաժողովը, որը, «Տաշիր» ընկերությունների խմբի աջակցությամբ, անցկացվում է երկրորդ տարին անընդմեջ։ Համաժողովի կազմակերպիչը, որը համախմբելու է Հայաստանի և մի շարք այլ երկրների միջին և խոշոր բիզնեսի տարբեր ոլորտների ձեռներեցներին, Հայ գործարարների ասոցիացիան է (ՀԳԱ):
Այս տարի ABF 2022-ի հիմնական օրակարգը նվիրված է «Համաշխարհային տնտեսական մարտահրավերների դարաշրջանում՝ Հայաստանի դերը որպես Եվրոպայի և Ասիայի միջև կամուրջ» թեմային: Միջոցառումը հնարավորություններ կընձեռի երկխոսության, փորձի փոխանակման, ջանքերի համախմբման և նոր տնտեսական իրականության պայմաններում երկրների միջև կայուն գործընկերություն ստեղծելու համար։ Միջոցառման ծրագրով նախատեսվում են ոլորտի առաջատարների և խոշոր բիզնեսի ներկայացուցիչների հետ ոլորտային կլոր սեղաններ և պանելային քննարկումներ։
Բացի այդ, ABF 2022-ում կհրապակվեն Buissup Global Forum 2022-ի հաղթողների անունները, որոնց ներդրումային միջոցներ կտրամադրվեն իրենց սեփական նախագծերի մշակմանը օժանդակելու համար: Միևնույն ժամանակ, ֆորումը հնարավորություն կտա ներդրումներ ներգրավել փորձագիտական ժյուրիի կողմից ընտրված գործող բիզնես նախագծերում։ Սեպտեմբերի 20-ին դրանք կներկայացվեն ֆորումին, իսկ լավագույնները կստանան Միության մշտական անդամների աջակցությունը։
Հայկական բիզնես ֆորումը նախաձեռնվել է Հայ գործարարների ասոցիացիայի կողմից 2021 թվականին՝ Հայաստանում բիզնեսը խթանելու և ներդրումային հնարավորությունները զարգացնելու նպատակով։ Ամփոփելով անցյալ տարվա արդյունքները՝ կարելի է վստահաբար ասել, որ Հայ գործարարների ասոցիացիան այսօր հանդես է գալիս որպես Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև՝ տարբեր բիզնես համայնքների, սկսնակ և կայացած ձեռներեցների համար բաց երկխոսության արդյունավետ հարթակ է: Անցյալ տարվա միջոցառումը համախմբել էր շուրջ 500 մասնակիցների, այդ թվում՝ Հայաստանի պաշտոնական ներկայացուցիչներին։
Հայկական բիզնես ֆորում 2022-ի և բիզնես նախաձեռնության ծրագրի մասին մանրամասն տեղեկատվություն ստանալու և գրանցվելու համար օգտվեք հետևյալ հղումից՝ https://armassociation.com/ru/investment-programs