«Ապրիլյան պատերազմի հետաքննությունը շոու չէ, մի′ արեք, ձեզ չեն ներելու». Գեղամ Մանուկյան
Խոսում են Արցախի հարցի չլուծվածության մասին, բեռը թողնում են ժողովրդի վրա. 30 տարի առաջ լուծումը տրված է եղել: Այս մասին այսօր՝ մայիսի 23-ին, ՀՅԴ հանրահավաքի ժամանակ հայատարարեց ՀՅԴ անդամ Գեղամ Մանուկյանը:
Արցախը հեղափոխության օջախ դարձնելու մասին վարչապետի զգուշացմանը Գեղամ Մանուկյանն արձագանքեց․«Ի՞նչ հեղափոխություն, երբ Արցախում հեղափոխությունը վաղուց՝ 1988թ.-ին է եղել՝ ազգային-ազատագրական հեղափոխություն։ Հիմա խոսում են լոկ իշխանափոխության մասին, հիմա էլ Արցախից պահանջում են ինդուլգենցիա՝ մեղքերի քավություն, ենթակայության խոստում»,- ասաց Մանուկյանը։
Ապրիլյան դեպքերի քննիչ հանձնաժողով ստեղծելու նախաձեռնության վերաբերյալ Գեղամ Մանուկյանն ընդգծեց՝ Ապրիլյան պատերազմի հետաքննությունը շոու չէ. «Հրապարակների, ելույթի բան չէ, Ռոբերտ Աբաջյանի պապիկի շոու մի' արեք: Մի′ արեք, ձեզ չեն ներելու»,- ասաց Մանուկյանը: