Կոնվերս Բանկը Yerevan Tech Forum 2К23-ի առանցքային գործընկերն է
Կոնվերս Բանկը հայտարարում Yerevan Tech Forum 2К23-ին մասնակցության մասին որպես առանցքային 5G գործընկեր՝ վերահաստատելով թվային փոխակերպումների առաջատար դառնալու հավակնությունը:
Yerevan Tech Forum-ին Կոնվերս Բանկը մասնակցելու է ներկայացուցչական կազմով՝ ներառյալ Բանկի թվային փոխակերպման և նորարարությունների կոմիտեի նախագահ Ահարոն Լևոնյանը և ոլորտի առաջատար այլ մասնագետներ: Բացի այդ, համաժողովի ողջ ընթացքում՝ տեղում գործելու է Բանկի բիզնես տաղավարը:
Մասնակցության այս ձևաչափի շնորհիվ հյուրերն ու մասնակիցները հնարավորություն են ունենալու ծանոթանալ Բանկի պրոդուկտներին և ծառայություններին, խորհրդատվություն ստանալ Բանկի կողմից առաջարկվող թվային լուծումներին, ինչպես նաև հաղորդակցվել Բանկի մասնագետների հետ: Կոնվերս Բանկի թիմը պատրաստակամ է համաժողովի մասնակիցների ու հյուրերի հետ կիսվել իր փորձառությամբ և փորձագիտական տեսակետով, այդ թվում՝ Open mobile banking-ի զարգացման և թվային հնարավորությունների զարգացման շուրջ:
Բանկի թվային փոխակերպման կարևորագույն և ներկայում ակտիվորեն զարգացող ուղղություններից է փոքր և միջին ձեռնարկությունների համար թվային պրոդուկտների ներդրումը: Մասնավորապես, Բանկը ներկայացրել է Converse Business հավելվածը, որը տնտեսվարողներին հնարավորություն է տալիս ֆինանսները կառավարել և բանկային գործառնություններ կատարել հարմարավետ միջավայրում: Բացի այդ, մեծ պահանջարկ են վայելում նորարարական CPay և CPos պրոդուկտները, որոնց ներդրմամբ սպասարկման և առևտրի ոլորտի սուբյեկտները ստացել են անկանխիկ վճարումների ընդունման պարզ ու հարմարավետ գործիքներ:
Yerevan Tech Forum 2К23 համաժողովում 5G գործընկերոջ կարգավիճակը Կոնվերս Բանկում որակում են գոհացուցիչ ու, միաժամանակ, պարտավորեցնող. սրանով Բանկը հայտարարում է թվայնացման ռազմավարության շրջանակում ներդրումների և այնպիսի նոր պրոդուկտների մշակման մտադրության մասին, որոնք կբավարարեն հաճախորդների պահանջները և հուսալի նախադրյալներ կստեղծեն թվային տնտեսության մարտահրավերներին արդյունավետ արձագանքելու համար:
Նշվել է նաև, որ Կոնվերս Բանկի ամենապահանջված պրոդուկտը Converse Mobile հավելվածն է, որից օգտվում է 100 հազարից ավելի օգտատեր: