«Պատասխանատու ընկերություն լինելու վճռականություն». սերբական NIS-ը խթանում է բիզնեսի նկատմամբ «կանաչ» մոտեցումը
Balkanist.ru-ն գրում է, որ NIS ընկերությունը Սերբիայում իր լցակայանների ցանցում ֆոտոգալվանային էլեկտրակայաններ տեղադրելու նախագիծ է մշակում: Առաջին փուլում արևային մարտկոցներ են տեղադրվել NIS-ի Petrol և GAZPROM ութ գազալցակայաններում, իսկ երկրորդ փուլում կանաչապատվել են ևս յոթ գազալցակայաններ։ Ընդհանուր առմամբ, մինչ այժմ նախագծում ներդրվել է 20 մլն դինար։ Ծրագրի երկու փուլերի արդյունքում էլ էլեկտրաէներգիայի խնայողությունը կազմելու է 600 ՄՎտժ: Այդ կուտակված էներգիան օգտագործվելու է հենց բենզալցակայանների կարիքների համար։ «Մեր լիցքավորման կայաններում արևային էլեկտրակայանների կառուցման նոր նախագիծ իրականացնելով NIS-ը շարունակում է զարգացնել նորարարական նախագծեր, որոնց միջոցով մենք ցուցաբերում ենք բարձր պատասխանատվություն շրջակա միջավայրի նկատմամբ։ Այժմ, երբ արևային էլեկտրակայանները բենզալցակայանների անբաժանելի մասն են, մենք հնարավորություն ունենք ընդլայնել նախագիծը դեպի այլ մանրածախ օբյեկտներ, ինչպես նաև այնպիսի ռազմավարական օբյեկտներ, ինչպիսիք են Պանչևոյի նավթավերամշակման գործարանը, Բելգրադի և Նովի Սադի կորպորատիվ կենտրոնները և նավթաբազաները: Մենք հավատում ենք, որ կանաչ էներգիայի մեջ ներդրումները մի տեսակ հասունության թեստ են էներգետիկ ընկերությունների համար, և այս նախագծով NIS-ը ցույց է տալիս իր վճռականությունը լինել պատասխանատու ընկերություն, որը օրինակ է ծառայում ուրիշների համար», — ասել է NIS-ի էներգետիկ բլոկի Ծրագրերի զարգացման կենտրոնի ղեկավար Նենադ Պավլովիչը: Ընկերության առաջ ծրագրի երրորդ փուլն է, երբ կանաչապատվելու են NIS-ի Petrol և Gazprom ևս 30 լցակայաններ։
Հայաստանում արևային պանելներ արտադրող առաջին և միակ ընկերությունը Սոլարոնն է։ Տեղադրե՛ք SolarOn արևային կայան և զրոյացրեք էլեկտրաէլերգիայի ծախսը
Գրե՛ք կամ զանգահարեք և ստացեք անվճար հաշվարկ Ձեզ անհրաժեշտ արևային կայանի հզորությանն ու արժեքի վերաբերյալ։