Ադրբեջանը հայտնում է ականի պայթյունից 4 զոհի մասին․ Արցախի ՊԲ-ն հերքում է տարածել
Բաքուն կրկին մեղադրանքներ է հնչեցրել հայկական կողմի հասցեին՝ հերթական ապատեղեկատվությունը տիրաժավորելով սեփական լրատվամիջոցներով։
Ադրբեջանի գլխավոր դատախազության, ՆԳՆ-ի եւ Պետական ​​անվտանգության ծառայության համատեղ հայտարարության մեջ նշվում է, թե «հայկական անօրինական զինված կազմավորումների դիվերսիայի հետևանքով Ադրբեջանի տարածքոմ, որտեղ ժամանակավորապես տեղակայված է ռուսական խաղաղապահ զորախումբը, ականի պայթյունից ՆԳՆ չորս աշխատակից է զոհվել»։
Նշվում է, որ փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում են օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ։
«Ադրբեջանի ԱԱԾ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները կատարել են դիվերսիոն ներթափանցում և Ահմեդբեյլի֊-Ֆիզուլի֊-Շուշի ավտոճանապարհի 58֊րդ կմ. հատվածում իբրև թե տեղադրել հակատանկային ական, որի պայթյունի հետևանքով սեպտեմբերի 18֊ին` ժամը 03:45-ի սահմաններում մահացել է երկու քաղաքացիական անձ, հերթական ապատեղեկատվությունն է»,–ասված է Արցախի ՊԲ տարածած 2–րդ հաղորդագրության մեջ։