Սլովակիան պատրաստ է փետրվարի 23-ին դադարեցնել էլեկտրաէներգիայի մատակարարումը Ուկրաինա. ՖիցոԱլիևի հիտլերյան թեզերն ու Ամասիայի միջադեպը․ ինչպե՞ս է իշխանությունը բացում դռները թշնամու առաջ․ Էդմոն ՄարուքյանՓոքրիկ Քիմը և նրա առաջին հիթը. Քարդաշյանը կիսվել է 1987 թվականի հազվագյուտ լուսանկարով և հուզել երկրպագուներինՎրաստանը նվազեցրել և խորհրդանշականի է հասցրել Ադրբեջանից Հայաստան բենզինի տարանցման գինը․ Վրաստանի էկոնոմիկայի նախարարՆախորդ տարվա համեմատ ՀՆԱ-ն աճել է 7.2%-ով․ ՀՀ կառավարություն Չենք թողնի, որ մեր լեզուն և մշակույթը ոչնչացնեն. Ատոմ ՄխիթարյանԼեհ չմշկասահորդուհին լուրջ վնասվածք է ստացել 2026 թվականի Օլիմպիական խաղերում Արմենչիկը նոր տեսահոլովակ է ներկայացրել Միակ պետությունները, որոնք բացահայտ կերպով ողջունել և ծափահարել են Կաթողիկոսի դեմ հարուցված քրեական գործը, եղել են Ադրբեջանն ու Թուրքիան․ Արշակ ԿարապետյանՉինաստանում մինչ այսօր մահապատիժը, որպես պատժի միջոց, գոյություն ունի, դրա հետ կապված մի կարևոր դետալ կա․ Արմեն Հովասափյան Արցախն իմ հայրենիքն է, արյուն էինք թափել սուրբ հողի համար րոպե անգամ չվարանելով․ Խաչիկ ԳալստյանԻնչ էին անում ադրբեջանցիներն Ամասիայում ու ինչու են կարոտում այն «Գյումրի 2»-ը արդեն փորձարկվել է և ձախողվել Վաղարշապատում. Էդմոն Մարուքյան Իջեցնելու ենք դեղերի գները եռեսուն տոկոսով. Հրայր ԿամենդատյանՔաղաքականությունը խաղ ու պար չէ, որ ամեն մի խեղկատակ գա ասի՝ բարև ձեզ, ես քաղաքական գործիչ եմ. Էդմոն Մարուքյան Քաղաքական դաշտ ենք գալիս՝ փոխելու խաղի հին կանոնները․ Ավետիք Չալաբյան.«ՀայաՔվե»-ն բանակցում է առողջ ազգային քաղաքական ուժերի հետ․ Ցոլակ ԱկոպյանԱՄՆ- Իրան հակամարտությունը ինչ նոր հավանական վտանգներ է իր մեջ պարունակում․ Կարապետյան Լավ մասնագետները՝ տնտեսության կայունության և աճի հիմքում. ԶՊՄԿ-ի օրինակը Մենք հիշում ենք Ալիևի մատ թափ տալը, իսկ դու գնացել ձեռքն ես սեղմում. Արշակ Կարապետյան
Հիասթափված դուրս ենք եկել մարզպետարանից. Ավշար գյուղի դպրոցի ուսուցիչները՝ Գարիկ Սարգսյանի հետ հանդիպման մասին
Արարատի մարզպետ Գարիկ Սարգսյանը այսօր՝ մարտի 20-ին մարզպետարան էր հրավիրել Ավշար գյուղի միջնակարգ դպրոցի ուսուցիչներին՝ քննարկելու դպրոցի տնօրեն Հերմինե Անդրեասյանի դեմ ուսուցիչների բոյկոտի արդյունքում ստեղծված իրավիճակը։
NEWS.am-ի հետ զրույցում դպրոցի փոխտնօրեն Ռեգինա Սիմոնյանը հայտնեց, որ քննարկումն անցել է շատ լարված, և որևէ ընդհանուր հայտարարի չեն եկել. «Ոչ մի բան չի փոխվել։ Մենք մարզպետարանում էլ ենք ասել, որ չենք աշխատելու տնօրենի հետ։ Նույն զրույցը, նույն բանը, մենք բոլորս շատ հիասթափված դուրս ենք եկել մարզպետարանից, և եկել ենք դպրոց»,- ասաց նա։
«Միայն մեզ է պարտադրում՝ աշակերտներին բերենք ներս։ Մենք մեր որոշումը ծնողներին ասեցինք և հայտնեցինք, որ իրենց իրավունքն է, իրենց հետագա անելիքներին մենք չենք խառնվի։ Քննարկումը ավարտվեց նրանով, որ մենք ասացինք՝ թող 35 մանկավարժին ազատի աշխատանքից ու բերի վստահելի կադրեր։ Մեր դիրքորոշումը անփոփոխ է, մենք այդ տնօրենի հետ աշխատել չենք կարող»,-ասաց փոխտնօրենը։
Հիշեցնենք, որ արդեն մեկ շաբաթից ավել է Ավշար գյուղի միջնակարգ դպրոցի դասապրոցեսը խաթարված է։ Գրեթե 500 աշակերտ այս պահին դասադուլ է անում, պահանջելով՝ տնօրեն Հերմինե Անդրեասյանի հրաժարականը՝ նրան մեղադրելով  կադրային խտրականության, և, ինչպես ուսուցիչներն են նշում՝ անհարգալից վերաբերմունքի համար։