Երեխաներին ծեծել է, փորձել է խեղդել․ արտակարգ դեպք Շիրակի մարզում
Aravot.am-ի տեղեկություններով, Շիրակի մարզի քննչական բաժնում քրեական վարույթ է նախաձեռնվել ՀՀ քննչական կոմիտեի տարածքային քննչական վարչությունների գործունեության վերահսկողությունից ստացված հաղորդման հիման վրա, որը վերաբերվում է  կյանքի դժվարին իրավիճակում հայտնված և երեխայի և ընտանիքի աջակցության կենտրոններից մեկը տեղափոխված  տնակում բնակվող գյումրեցի մի ընտանիքի հինգ երեխաներին։ Նոյեմբերի 3-ին Շիրակի մարզպետի աշխատակազմի նախաձեռնությամբ այս ընտանիքի երեխաների խնդիրներն են քննարկվել, որի ընթացքում պարզվել է՝  այդ ընտանիքի 8-ամյա դստեր ինքնազգացողությունը կտրուկ վատացել է և նրա պարանոցի վրա նկատվել է կապտուկ: Այդ մասին եզրակացություն է գրել  երեխաների համայնքահեն ցերեկային կենտրոնի հոգեբաններից մեկը։ Երեխայի  հետ աշխատանքների ընթացքում 8-ամյա աղջկա մոտ բացահայտվել է ագրեսիա և կասկածներ են առաջացել, որ նա ներկա է գտնվել կամ ինքն է մասնակից եղել իր տարիքին ոչ բնորոշ սեռական բնույթի գործողությունների: Երեխաների մայրը հայտնել է, որ նախկին ամուսինը, (ի դեպ, երեխաները մոր ազգանունով են, ոչ ամուսնու), որը բնակվում է Արմավիրի մարզի գյուղերից մեկում, չի աշխատում,  հաճախ է ծեծել իրեն և երեխաներին, փորձել է խեղդել մյուս դստերը, որը 14 տարեկան է: