2018 թվականից ի վեր ազգային արժեքներն ու պետականությունն ասպատակության են ենթարկվում. «Համահայկական ճակատ» շարժման հայտարարությունը
2018 թվականից ի վեր ազգային արժեքներն ու պետականությունը ասպատակության են ենթարկվում հայատյաց ուժերի պատվերով իշխանության եկած խմբակի կողմից։
Ապազգայինների իշխանության ղեկին հայտնվելու առաջին իսկ օրից թիրախավորվեցին ոչ միայն ազգային ազատագրական մեր պայքարի առանցքային գործիչները, այլև դարեր ի վեր, պետականության բացակայության պայմաններում, մեր ինքնությունն ու մշակույթը, մեր դպրությունն ու հավատը անխախտ, անսասան պահող Հայ Առաքելական Եկեղեցին և եկեղեցու սպասավորները։ Սոցիալական ցանցերում տարածվող տարաբնույթ զազրախոսություններից մինչև ուղղորդված հարձակումներ Ն.Ս.Օ. Տ. Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի դեմ և Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի վեհարանի վրա.
Վերջին օրերին` տարաբնույթ խմբավորումների կողմից, համացանցային սև քարոզչությամբ, հավատավոր ժողովրդին սադրանքի ենթարկելով, կրկին լայն թափ են առել անբարտավանությունն ու ուղղորդված չարագործությունները։
Թյուրքակենտրոն իշխանության կողմից լուռ համաձայնությամբ, հակազգային և հակաեկեղեցական խմբավորումները նպատակ ունեն նսեմացնելու, քանդելու և ապականելու մեր սուրբ հավատն ու այդ հավատի կառույցները։
Կոչ ենք բոլոր ազգային և պետականակենտրոն ուժերին, հավատացյալ ժողովրդին և համայն հայությանը մեկտեղվել, բռունցքվել Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու շուրջ, թույլ չտալով չարի և տգիտության ջատագով խավարասերներին իրականացնել իրենց նսեմ պատվերը։
Հանուն հայրենիքի,
Հանուն հավատի։