ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը ոչ միայն 2024թվականի, այլև 2023 թվականի հաշվետվությունը չի ներկայացրել հանրությանը․ Մենուա Սողոմոնյան
Մոտենում է 2025 թվականը, բայց ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը ոչ միայն 2024թվականի, այլև 2023 թվականի հաշվետվությունը չի ներկայացրել հանրությանը։
Դե իսկ տոնածառի միջոցառումը շատ հաջող է ստացվել ԱԳՆ-ի մոտ, միայն ԱԳՆ գլխավոր քարտուղար Դավիթ Կարապետյանն էր դժվարությամբ կարդում թղթի վրա գրված շնորհավորանքի տեքստը ՀՀ-ում հավատարմագրված դիվկորպուսի առաջ։ Այդ ընթերցումը կոնտրաստի էֆեկտով ակամայից հիշեցրեց ԱԳՆ-ի երբեմնի գլխավոր քարտուղար Շահեն Ավագյանին, ով հարգված ու ճանաչված անձնավորություն է Սփյուռքում և աշխարհի դիվանագիտական բազմաթիվ շրջանակներում։
Առաջին մեկնաբանության մեջ ԱԳՆ-ի չհաշվետվողականության ապացույցի հղումն է։
Երկրորդ մեկնաբանության մեջ վերոնշյալ ընթերցման հղումն է։
Երրորդ մեկնաբանության մեջ Շահեն Ավագյանի «Լեռնային Ղարաբաղ․ իրավական ասպեկտները» գրքույկի էլեկտրոնային տարբերակի հղումն է։