Հայ ժողովրդի և Հայաստանի բոլոր պրոբլեմների հիմքում ընկած է մեկ բառ՝ Արևմուտք․ Մհեր Ավետիսյան
Մհեր Ավետիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․
Հայ ժողովրդի և Հայաստանի բոլոր պրոբլեմների հիմքում ընկած է մեկ բառ՝ Արևմուտք, իհարկե քաղաքական իմաստով։
Մեր ժողովրդի դեպի Արևմուտք գնալու անիմաստ երազանքն ու ցանկաությունը միշտ կանգնեցնում է ողբերգությունների առջև, քազնի լավ է, թե վատ, ցանկանում ենք, թե չենք ցանկանում մեր ռեգիոնում խաղաղություն և անվտանգություն Հայաստանի համար կարող է ապահովել միայն հայ-ռուսական բարձր մակարդակի ռազմավարական դաշնակցությունն ու Ռուսաստանի բարեկամ լինելը։
Իսկ ահա Արևմուտքը տեսնելով մեր ժողովրդի դեպի Արևմուտք գնալու ցանկությունը, իսկ հիմա ցավոք սրտի նաև ամեն գնով Արևմուտք գնալու գործողությունները փորձում է օգուտներ քաղել՝ օգտագործելով հայ ժողովրդին ու Հայաստանը իր գեոպալիտիկ շահերի համար։
Իմ սիրելի ժողովուրդ որքան շուտ սա մենք հասկանանք որպես ժողովուրդ և հրաժարվենք Արևմուտք գնալու կեղծ և վտանագավոր քաղաքականությունից այդքան շուտ կստանանք հնարավորություն պահպանելու և զարգացնելու Հայաստանը։ Արդյունքում կատարելով մեր բոլոր ժամանակների բոլոր սերունդների երազանքը՝ ունենալ հզոր, զարգացող և անվտանգ Հայաստան։
Մնացած զրույցները անիմաստ կեղծ օրակարգեր են, որոնք Հայաստանը տանում են կործանման։