Անդրանիկ Քոչարյանին փուռը կտան
Հունվարի վերջին խորհրդարանում անհետ կորածների հարազատների և իրավապահ մարմինների հետ հանդիպումը լուրջ հետևանքներ է ունենալու, և առաջին հերթին ԱԺ Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանի համար։
Գործող իշխանությունները հասկանում են, որ հարցը բավական լրջացել է, կեղծ խոստումներով անհնար է լինելու ֆռռացնել զոհվածների հարազատներին, ի վերջո հարկավոր է մեկի գլխին կոտրել անգործությունը։ Այս օրերին իշխանությունը բուռն աշխատանքի իմիտացիա է անում, որ համոզի, թե ինչ-որ աշխատանքներ անհետ կորածների մասով արվում է։ Մեկ շաբաթ առաջ Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության սահմանին տեղի էր ունեցել Հայաստանի Հանրապետության գերիների, պատանդների և անհայտ կորած (գտնվելու վայրն անհայտ) անձանց հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովի և Ադրբեջանի Հանրապետության ռազմագերիների, պատանդների և անհայտ կորած քաղաքացիների հարցերով պետական հանձնաժողովի հանդիպումը: Այդպիսի հանդիպումներ առաջիկայում էլի լինելու են, իսկ դրանց արդյունքների մասին հաղորդագրությունները տպավորություն են ստեղծելու, թե աշխատանք տարվում է։
Այդուհանդերձ, գործող իշխանությանը քավության նոխազ է հարկավոր, և այդպիսին կդառնա Անդրանիկ Քոչարյանը, որը, ըստ մեր աղբյուրների, ոչինչ չի ձեռնարկել անհետ կորածների հարցով։ Ավելին, ամեն կերպ խոչընդոտել է տեղեկությունների հավաքագրմանը։ Քոչարյանը տեղյակ է, թե իրեն ինչ է սպասվում, փորձելու է շանտաժով պահպանել իր պաշտոնը։ Բայց իշխանության վերին օղակներում նրա հարցն արդեն լուծված են համարում։