Եվրասիայի առաջնորդների Ասոցիացիայի տարածաշրջանային համաժողովը Երևանում
Փետրվարի 15-ից 16-ը Երևանում տեղի ունեցավ Եվրասիայի առաջնորդների Ասոցիացիայի տարածաշրջանային համաժողովը, որը միավորեց ավելի քան 50 առաջնորդների տարբեր երկրներից՝ քննարկելու թիմային աշխատանքի բարելավման և անձնական աճի հարցեր: Համաժողովը դարձավ կարևոր քայլ դեպի ամուր և համերաշխ Եվրասիական համայնքի ստեղծում:
Համաժողովը անցկացվում էր «Բազմազանության միասնությունը» կարգախոսի ներքո, ընդգծելով մշակութային բազմազանության հարգանքի և համատեղ աշխատանքի կարևորությունը ընդհանուր ապագայի համար: Մասնակիցները քննարկեցին ինտեգրման հիմնական ասպեկտները, ինչպես նաև Եվրասիայի առջև ծառացած հեռանկարներն ու մարտահրավերները:
Համաժողովի հիմնական արդյունքներից մեկը դարձավ համագործակցության մասին հուշագրերի ստորագրումը տարբեր կազմակերպությունների և պետությունների միջև, ինչը թույլ կտա ուժեղացնել համակարգումը և նպաստել համատեղ ծրագրերի իրականացմանը:
Եվրասիայի Առաջնորդների Ասոցիացիայի համաժողովը Երևանում դարձավ կարևոր իրադարձություն եվրասիական ինտեգրացիայի զարգացման և տարածաշրջանի երկրների միջև համագործակցության ամրապնդման համար: Նման հանդիպումները կարևոր դեր են խաղում նոր սերնդի առաջնորդների նախապատրաստման գործում, ովքեր ունակ են լուծելու ժամանակակից մարտահրավերները և ստեղծելու պայծառ ապագա Եվրասիական համայնքի համար: