Չենք հասկանում, թե ինչ է կատարվում, ինչ են ուզում. Արավուսի նախկին համայնքապետի փոխանցմամբ՝ կրակոցները սկսում են երեկոյան ու շարունակում մինչեւ լուսաբաց
Սյունիքի մարզի սահմանամերձ բնակավայրերի ուղղությամբ ադրբեջանական անկանոն կրակոցները վերջին օրերին արդեն սովորական են դարձել։
«Չենք հասկանում, թե ինչ է կատարվում, ինչ են ուզում, բայց կրակում են ու արդեն մի քանի օր է»,- «Փաստինֆո»-ին ասաց Արավուս համայնքի բնակիչ, վարչական նախկին ղեկավար Արգամ Հովսեփյանն ավելացնելով, որ անկանոն կրակոցներն սկսում են երեկոյան ժամը 22։00, 22։30-ի մոտակայքում, որոնք տեւում են մինչեւ առավոտյան 6։30։
«Կես ժամը մեկ, ժամը մեկ կրակում են»,- փաստեց Ա. Հովսեփյանը՝ մտահոգ արձանագրելով, որ ժողովուրդն արդեն, կարծես թե, սովորել է, օրվա հոգսով ապրում են։
Նա նշեց, որ ինքն էլ է լսել Խոզնավարի բնակչի դեպքի մասին, ըստ որի փորձել է գյուղատնտեսական աշխատանք անել ու սեփական արտում իրեն թիրախավորել են, կրակել ու ստիպված ու դադարեցրել է աշխատանքը, բայց նշեց, որ ինքն անձամբ գարնանացան կարողացել է անել։
«Մերն ամենամոտն է իրենց դիրքերին, Արավուսն է, բայց ցերեկը չեն կրակում, գարնանացանն արել ենք ու հիմա էլ շարունակում եմ գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնել։ Մեզ մոտ սովորաբար հաճար են ցանում, ցորեն , գարի», - ասաց Հովսեփյանը։