80-ամյա հաղթանակի տոնակատարության շրջանակներում Մհեր Ավետիսյանն այցելեց գյուղ Չքնաղ Հարթավան, այնուհետև՝ Քուչակ80-ամյա հաղթանակի տոնակատարության շրջանակներում Մհեր Ավետիսյանն այցելեց Շողակն գյուղԸնտրությունները, միանշանակ, ոչ մրցակցային էին․ Արամ Պետրոսյան Դժվար է ասել՝ այս ամենը անփութություն է, թե միտում. Չալաբյանը՝ արձանագրված խախտումների մասինԹիմակիցներիս հետ այսօր Ազատության հրապարակում էի, որտեղ Արցախի մեր հայրենակիցներն են․ Լիաննա Մանուկյան Մարդկանց ակնհայտ ուղղորդում են, տեղեր կան շատ բարձր է այդ միտումը, որովհետև կուտակումը շատ մեծ է Բացահայտ կեղծիքներով ընտրություններ են ընթանում. Ցոլակ Ակոպյան Մեր պատմության վատագույն ընտրություններից մեկն է, համատարած խախտումներ են Սարիկ Մինասյանի թաղամասն է սա, այստեղ շատ են ուղղորդումներն ու կուտակումները. «Հայաքվեի» անդամ Գնացե՛ք, չեմ թողելու մտնեք. Չալաբյանին թույլ չեն տալիս Սարիկ Մինասյանի ապօրինի շտաբ մտնել Ընտրակեղծիք ՔՊ-ի վստահված անձի կողմից Գյումրիի 31/04 տեղամասում. «ՀայաՔվեն» ահազանգում էԳյումրիի մի քանի կարևոր տեղամասերում բազմաթիվ ընտրախախտումներ են եղել. Ավետիք Չալաբյան Սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ Ինչպե՞ս բուլինգի ենթարկված փոքրիկ Գագան գրավեց ամբողջ աշխարհը Ընտրատեղամասերի ներսում կուտակումները ոչ ճիշտ աշխատանքի հետևանքով են լինում. Հայաքվեի դիտորդՀորոսկոպ. ապրիլի գլխավոր աստղագուշակային իրադարձությունները Մասնակցությունն այն ընտրատեղամասերում է բարձր, որտեղ կան կուտակումներ և ուղղորդումներ. Ավետիք ՉալաբյանԹուրքիայում արտահերթ ընտրություններ անցկացնելու պահանջով ստորագրահավաք է սկսվելԲաց քվեարկություն, կուտակումներ, շրջիկ մեքենաներ. «ՀայաՔվեի» արձանագրած ընտրախախտումներըՄեսսիի գոլի շնորհիվ «Ինտեր Մայամի»-ն հաղթել է «Ֆիլադելֆիա»-ին
Ժամանակակից ակումբ-գրադարան Կապանի Շինարարների թաղամասում
Այսօր՝ մարտի 26-ին, հանդիսավորությամբ շահագործման հանձնվեց Կապան համայնքի Շինարարների թաղամասի ակումբ-գրադարանը։ Համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանի նախաձեռնությամբ, ակումբագրադարանային համակարգում սկիզբ դրված բարեփոխումների արդյունքում, ամիսներ շարունակ տևած հիմնանորոգման աշխատանքները ավարտված են և այսուհետ գրադարանը բոլորովին այլ տեսքով է դիմավորելու իր ընթերցողներին։
Հանդիսավոր արարողությանը ներկա էին Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը և «ԶՊՄԿ»ՓԲԸ կայուն զարգացման գծով տնօրեն Արմեն Ստեփանյանը։
Գրադարանի բացման և կարմիր ժապավենը կտրելու պատիվը վստահվել էր ակտիվ ընթերցողներ՝ Լևոն Գրիգորյանին և Մանե Ավետիսյանին։
Գրադարանում լուսավոր ու ընդարձակ ընթերցասրահներից, գրքերի պահոցից բացի ստեղծվել են անհրաժեշտ պայմաններ՝ մշակութային, կրթական տարատեսակ միջոցառումներ կազմակերպելու համար։ Այն հնարավորություն կտա նաև թաղամասի երեխաների համար իրականացնել արտադպրոցական պարապմունքներ։
Թաղամասի բնակիչները իրենց շնորհակալությունը հայտնեցին՝ ընդգծելով, որ ստեղծված հնարավորությունները գերազանցեցին իրենց սպասելիքները և խոստացան պահել ու պահպանել այն։
Նշենք, որ ակումբ-գրադարանը հիմնանորոգվել է սուբվենցիոն ծրագրի շրջանակում՝ համայնք-կառավարություն համաներդրմամբ։
Գույքի ձեռքբերման հարցում համայնքին աջակեցել է «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲԸ հիմնադրամը։