Իշխան Սաղաթելյանի հորեղբորորդին 2 անձի է դանակահարել
Ապրիլի 20 երեկոյան դանակահարված վիճակում Սևանի բուժկենտրոն են տեղափոխվել 2 անձինք՝ Արթուր Հովհաննիսյանը և Համլետ Բեգլարյանը։ Ոստիկանությունը ձեռնարկած օպերատիվ միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ ժամը 21-ի սահմաններում Դրտմաշեն բնակավայրի դպրոցին հարակից սպասասրահի մոտ կենցաղային հարցերի շուրջ վիճաբանություն է եղել տուժածների և մի քանի այլ անձանց միջև։
Գուրգեն Բաղդասարի Սաղաթելյանն իր մոտ եղած դանակով հարվածներ է հասցրել Բեգլարյանին և Հովհաննիսյանին՝ պատճառելով մարմնական վնասվածքներ։ Տուժածներին տեղափոխել են հիվանդանոց։ Ձեռնարկում են միջոցառումներ Գուրգեն Սաղաթելյանին, ոմն Արմեն Սերգոյանի և հանցագործության գործիք հանդիսացող դանակը հայտնաբերելու ուղղությամբ։
Մեր տեղեկություններով՝ Գուրգեն Բաղդասարի Սաղաթելյանը ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ԱԺ նախկին փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանի հորեղբոր որդին է։