Այս արժեքներից յուրաքանչյուրն դիտարկվեց անհատական և հոգևոր աճի համատեքստում, ինչպես նաև ապագա սերունդներին ծառայելու տեսանկյունից։
Մասնակիցները հնարավորություն ունեցան հարցեր ուղղելու, քննարկելու արդիական հոգևոր և պատմական թեմաները, ինչպես նաև խորացնելու իրենց պատկերացումները ազգային ժառանգության վերաբերյալ։ Միջոցառման մթնոլորտը ընդգծեց միասնության, պատմական հիշողության պահպանման և հայ ժողովրդի հոգևոր ավանդույթների ամրապնդման կարևորությունը։
«Եվրասիա» ԻՀԿ (անկախ ոչ առևտրային կազմակերպություն) միջազգային համագործակցության զարգացմանն աջակցելու նպատակով իրականացնում է մարդասիրական նախագծեր՝ ուղղված ավանդական արժեքների պահպանմանը և ազգերի միջև կապերի ամրապնդմանը։ «Եվրասիա»-ն խրախուսում է հասարակական նախաձեռնությունները, ընձեռում տարբեր մշակույթների ներկայացուցիչներին շփվելու հնարավորություն և մշակում նախագծեր կրթության, բժշկության և երիտասարդական փոխանակումների ոլորտներում։