Սամվել Կարապետյանը ինչի՞ց պետք է թաքնվի. ակնհայտ աբսուրդ է. փաստաբան
Սամվել Կարապետյանի խափանման միջոցի հարցը շարունակում են քննել։ Կարապետյանի փաստաբաններից Արամ Վարդևանյանը հայտարարեց, որ մեղադրական կողմի՝ քննիչների «դիրքորոշում» ներկայացնելուց հետո, այսօր պաշտպանական կողմն է իր հիմնավորումները ներկայացնելու։
«Իսկապես, քննիչները չէին ներկայացնում դիրքորոշում, իրենք պարզապես թղթից կարդում էին, որը բովնադակային իմաստով ոչ մի առնչություն չունի Սամվել Կարապետյանի հետ»,-ասաց նա՝ նշելով, թե ինչ փաստեր են բերվում, որ Կարապետյանը պետք է մնա անազատության մեջ։
Փաստաբանն ասաց՝ նշվում է, թե իրենք դեռևս ունեն վարութային գործողություններ և պետք է կատարեն, իսկ թե որո՞նք են դրանք՝ պարզ չէ, չկա նշված։
«Նաև շատերի համար ծիծաղելի կթվա, բայց քննչական մարմինը գտնում է, որ կա թաքնվելու ռիսկ։ Սամվել Կարապետյանը ինչի՞ց պետք է թաքնվի։ Սա ակնհայտ աբսուրդային է, քանի որ նա նույն հուլիսի 4-ի ուղերձում հայտարարել էր, որ քաղաքական հայտ է ներկայացնում, այդ պայմաններում ինչո՞ւ պետք է թաքնվի, ո՞րն է  ռիսկը»,-ասաց նա։
Դիտարկմանը, թե գուցե կալանավորումը քաղաքական գործընթացից իզոլացնելու միջոց է՝ Վարդևանյանը պատասխանեց՝ ակնհայտ է, որ բոլոր հարցերն ու պատասխանները թաքնված են ֆեյսբուքում գործադիր իշխանության կողմից հունիսի 17-ի գրառման մեջ, որով էլ սկզիբ դրվեց քաղաքական հետպնդմանը։
«Քաղաքական հետապնդումը կարող է տարբեր շարժառիթներ ունենալ և դրանցից մեկը հենց բուն քաղաքական գործընթացն է։ Ակնհայտ է, որ այս աստիճան անհանգստությունը, որ առկա է Սամվել Կարապետյանի նկատմամբ, ցանկացած անաչառ դիտորդ կհաստատի»,-ասաց նա։