Արդարադատության պահանջով դեպի Ազատության հրապարակ
Հոկտեմբերի 18-ին՝ ժամը 16։30-ին, հազարավոր քաղաքացիներ պատրաստվում են հավաքվել Ազատության հրապարակում՝ արդարադատության և իրավական պետության հաստատման պահանջով։
Արդեն մի քանի օր է, ինչ համացանցում մեկնարկել է լայնամասշտաբ ֆլեշմոբ․ հանրային, քաղաքական գործիչներ, մտավորականներ, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ և պարզապես քաղաքացիներ իրենց տեսաուղերձներով կոչ են անում միանալ հավաքին։
Սոցիալական ցանցերում տարածվող տեսանյութերում հիմնական ուղերձը մեկն է՝
«Ազատություն Սամվել Կարապետյանին, աջակցություն մեր հավատքին, մեր ժողովրդին և մեր հայրենիքին»։
Շարժման մասնակիցներն ընդգծում են՝ այս հավաքը ոչ միայն մեկ մարդու, այլ ամբողջ հասարակության արժանապատվության մասին է։
«Մենք այլևս չենք կարող լռել, երբ օրենքը վերածվել է հաշվեհարդարի գործիքի։ Ժամանակն է բարձրաձայնելու, որ արդարադատությունը պիտի ծառայի ժողովրդին, ոչ թե իշխանությանը»,- նշում են ֆլեշմոբի մասնակիցներից շատերը։
Հիշեցնենք, որ վերջին օրերին հասարակական լայն դժգոհություն է առաջացրել ազգային բարերար Սամվել Կարապետյանի կալանքի երկարաձգումը։ Քաղաքացիները համոզված են՝ սա ոչ թե իրավական, այլ քաղաքական որոշում է։
Հոկտեմբերի 18-ին նախատեսվող հավաքը լինելու է ժողովրդական կամքի արտահայտություն՝ հանուն արդարության, համախմբվածության և իրավական Հայաստանի։