Տնտեսական հեղափոխությունն իրականացնել ոչ թե խոսքով, այլ կոնկրետ գործով
Մարգո Կոստանդյանը ֆեյսբուքյան իր էջուն գրում է
Քչերը գիտեն, որ ԽՍՀՄ գոյության տարիներին Հայաստանը եղել է ոչ միայն ՏՏ ոլորտի և կաուչուկի արտադրության լիդերը խորհրդային երկրների շրջանակներում, այլ նաև զբաղեցրել է առաջատար հորիզոնականը բամբակի արտադրության գործում։ Ցավոք ԽՍՀՄ փլուզումից հետո բամբակի արտադրությունն, ինչպես նաև մնացած ոլորտները խոշոր անկում ապրեցին և մինչ առ այսօր ոչ մի էական տեղաշարժ չէր նկատվել։
Այսօր հայտնի դարձավ, որ սիրիական «Սաբախ գրուպ» ընկերությունը հայկական «Մուլտի գրուպի» հետ միասին առաջիկայում պատրաստվում է Հայաստանի տարածքում ստեղծել բամբակի և տրիկոտաժի արտադրություն։ «Սաբախ գրուպ»-ի վարչական կազմի ղեկավար Ամար Սաբախը Գագիկ Ծառուկյանի հետ հանդիպման շրջանակներում շեշտեց, որ լավատեղյակ է, որ նախկինում Հայաստանն ունեցել է բամբակի արտադրություն, և հյուրընկալվելով Արարատյան դաշտավայրում և հետազոտելով այնտեղի բամբակը պարզ է դարձել, որ հայկական բամբակի որակը էապես գերազանցում է շուկայում առկա բոլոր հակառակորդներին։ Գագիկ Ծառուկյանն իր պատրաստակամությունը հայտնեց ամեն կերպ աջակցել այս գործը կյանքի կոչելուն, քանզի մենք բոլորս բազմիցս ականատես ենք եղել, որ եթե խոսքը վերաբերվում է հայկական արտադրանքի զարգացմանն, ապա Ծառուկյանն ամեն կերպ փորձում է մաքսիմալ արդյունքի հասնել և բարձր պահել հայկական արտադրանքի անունը միջազգային շուկայում։
Այս նոր ոլորտի զարգացումը մեր տնտեսական իրականության մեջ շատ կարևոր է , քանզի սա կարող է նախադեպ հանդիսանալ մյուս կորցրած ոլորտները վերականգնելու և տնտեսական հեղափոխությունն էլ ավելի ամրապնդելու գործում։ Համոզված եմ, որ այսքանով չի սահմանափակվի և բամբակի արտադրությունն իր հետ շուկա կմցնի նաև այլ ոլորտների առաջացումը։