Հիշելով տնակներում բնակվող և երեխայի սպասող կանանց մատուցած Գագիկ Ծառուկյանի մեծ նվերը...
Մերի Սերոբյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է.
1988 թվականի ավերիչ երկրաշարժից անցել է շուրջ երեսուն տարի, սակայն ցավալիորեն այօր էլ կան բազմաթիվ ընտանիքներ ովքեր ապրում են տնակներում: Այսօր նախատոնական օր է և ապրլի յոթի հետ կապված մի դեպք հիշեցի, որը տպավորվել է իմ ու վստահաբար շատերի մոտ՝ դառնալով մայրության և գեղեցկության տոնի ամենահիշարժան, տպավորիչ ու հուզիչ դրվագը: Այսպես՝ 2017 թվականի ապրիլի յոթը առանձնացավ Գյումրիի տնակներում ապրող տասնվեց ընտանիքի համար: Այդ օրը նրանք ստացան երկար փափագած բնակարաններ, իսկ նման նախագծի հեղինակը Գագիկ Ծառուկյանն էր: Ապրիլի յոթի կապակցությամբ Գագիկ Ծառուկյանը նվեր էր արել Գյումրիի տնակային թաղամասում բնակվող հղիներին, ինչը կարող էր լինել ավելի մեծ նվեր այդ կանանց համար, ովքեր տարիներ շարունակ երազել էին բնակարան ունենալու մասին: Այսօր արդեն երկու տարի է անցել այդ հիշարժան օրվանից ու ամենակարևորը, որ պետք է շեշտել Գագիկ Ծառուկյանի կատարած մեծ գործում այն է, որ այդ երեխաները մեծանում են, ոչ թե դոմիկներում, այլ հարմարավետ բնակարաններում, մեծանում են արժանապատիվ պայմաններում: Գագիկ Ծառուկյանի այս քայլը կարևոր նախադեպ է, ուստի ևս մեկ անգամ հիշելով այս գեղեցիկ դրվագը հույս ունենանք, որ շատ շուտով դոմիկներում մեծացող ոչ մի երեխա չի լինի մեր երկրում: