Ժամանակն է, որ Արթուր Գևորգյանով զբաղվեն իրավապահ մարմինները
Սևակ Հակոբյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է.
Թերևս հայակական բռնցքամարտի ապագայով մտահոգ յուրաքանչյուրը համակարծիք կլինի այն պնդման հետ, որ ներկայիս ստեղծված իրավիճակի և դրա բուն մեղավորի պատճառով է, որ ունենք մեղմ ասած անմխիթար վիճակ: Արթուր Գևորգյանը և նրա գործողությունները գաղտնիք չէ ոչ ոքի համար, դեռևս Դավիթաշեն վարչական նշրջանի ղեկավարի պաշտոնում եղած ժամանակներից սկսած, նա իր «պապայի»՝ նախկին ոստիկանապետ Վովա Գասպարյանի հովանավորչության շնորհիվ, իրականացրել է մի շարք անօրինական գործարքներ և գործողություններ, որոնց մասին խոսվում է, բայց դե որևէ իրավական ընթացք դեռ չի տրվել, ինչը բավականին տարօրինակ է: Արթուր Գևորգյանն ամբողջությամբ նախկին արատավոր համակարգի բարքերը կրող և դրանք նաև այսօր կիրառող մարդկանցից է և հենց այս նկատառումից ելնելով է, որ այսօր բռնցքամարտի ֆեդերացիայիում տիրում է կատարյալ քաոս, երբ օրեցօր դժգոհություններն ավելի մեծ թափով են առաջ գալիս:
Շատ ճիշտ կլինի, որպեսզի Գևորգյանի անօրինությունները վերջապես հայտնվեն իրավապահների հսկողություն տակ, սկսած վարչական շրջանի թաղապետարանին պատկանող շենքի մի հատվածի անօրինական օտարումից, որն իմիջայլոց ներկա դրությամբ էլ պատկանում է Արթուրի եղբոր աներորդուն, վերջացրեած մի շարք բիզնեսմենների նկատմամբ ռեպրեսիաների ու խաբեության շնորհիվ սնանկացնելու և նրանց բիզնեսըին տիրանալու դեպքերից: Մասնավորապես Գևորգյանի ագահությանը զոհ դարձած բիզնեսմեններից է նաև ԱՐման Երեմյանը, ով անգամ տեսաուղերձով և լրատվականներին տրված հարցազրույցներով էր պատմել, թե ինչպես է Վովա Գասպարյանի փեսան՜ Արթուրը խաբեությամբ տիրացել իր բիզնեսին այն բանից հետո, երբ սնանկացրել է իրեն.
Այս տեսակ «արժեհամակարգ» և սկզբունքներ ունեցող մարդը, ով սովոր է թալանելու, գողանալու, սեփական կամքը թելադրելու իրավունք չունի ղեկավարել պետության միջոցներով աշխատող կառույց, քանի որ վստահաբար կարելի է ասել, որ նույն թալանն ու անօրինությունները նա բանեցնում է նաև բռնցքամարտի ֆեդերացիայում, իսկ դրա մասին վկայում են այն բողոքներն ու դժգոհությունները, որոնք ներկայումս առկա են բռնցքամարտիկների և մարզիչների շրջանում:
Այս ամենին վերջ տալու նպատակով հարկավոր է հետևողական լինել, որ իրավապահ մարմինները զբաղվեն այս նախորդ համակարգի հանցագործ մասնիկով, ով ամեն կերպ փորձում է անմեղ գառ երևալ, սակայն իրականում հասարակ կարգազանց և թալանչի է: