Թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության համար մեղադրվող 46–ամյա տղամարդը գրավի դիմաց ազատ է արձակվել
Երևան քաղաքի 46-ամյա բնակչին մեղադրանք է առաջադրվել՝ թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության համար։ ՀՀ քննչական կոմիտեից NEWS.am–ին հայտնում են, որ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում ավարտվել է թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը:
Քրեական գործով իրականացված բազմակողմանի քննությամբ հիմնավորվել է, որ Երևան քաղաքի բնակիչը՝ ծնված 1973թ., Երևանի Ավան Դուրյան թաղամասում ապօրինի իրացրել է զգալի չափի` 0.76 գրամ հաստատուն քաշով «Ափիոն» տեսակի թմրամիջոց:
Բացի այդ, 46-ամյա տղամարդը, թմրամիջոցներ կամ հոգեմետ նյութեր պատրաստելու նպատակով, ապօրինի ձեռք է բերել և իր փաստացի բնակության հասցեում ապօրինի պահել ընդհանուր՝ 0.06372 կգ քաշով «Քացախաթթվի անհիդրիդ» տեսակի պրեկուրuոր:
Ձեռք բերված ապացույցների համակցությամբ՝ Երևան քաղաքի 46-ամյա բնակչին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 266-րդ հոդվածի 1-ին մասով, ՀՀ քրեական օրենսգրքի 268-րդ հոդվածի 3-րդ մասով և ՀՀ քրեական օրենսգրքի 266-րդ հոդվածի 4-րդ մասով: Քննիչը միջնորդություն է ներկայացրել դատարան՝ նրա նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց կիրառելու մասին, ինչը բավարարվել է: Միևնույն ժամանակ դատարանը թույլատրելի է համարել այլընտրանքային խափանման միջոց գրավի կիրառումը: