Հմայակ Հովհաննիսյանը ևս միասեռականության քարոզո՞վ է զբաղված
Գարիկ Գասպարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է
Այսօր իրականում գոյություն չունեցող, ինչ-որ « Հայաստանի քաղաքագետնրի միություն» կոչվող անհայտ կառույցի նախագահ, բայց բոլորին, որպես ամենահայտնի քաղաքական դիակ հայտնի Հմայակ Հովհաննիսյանը գրառում է կատարել իր ֆեյսբուքյան էջում, որտեղ մասնավորապես անդրադառնալով վերջերս ամենաքննարկված տրանսգենդերի ԱԺ-ում ելույթին և Նաիրա Զոհրաբյանի արձագանքին, գրել է, թե դա կարող է վնասել եվրոմիությունից Հայաստան եկող ներդրումներին և որ այդ պրովոկացիայի հեղիանկը ԲՀԿ-ն է:
Նախ նման փտած մտածելակերպով բոլորին եմ ուզում խոսքս հղել. թքած ունեմ ցանկացած տեսակի ներդրումների վրա, եթե դա պետք է ոտնահարի մեր ազգային արժեքներն ու ավանդական ընտանիքի պահպանման գաղափարը, մենք դարեր շարունակ գոյություն ենք պահպանել որպես ազգ, հենվելով հենց այդ գաղափարի ու արժեհամակարգի վրա և միասեռականությունը Հայաստանում չի ընդունվել ու չի ընդունվելու անկախ ոմանց ջանքերից: Իսկ Հմայակ Հովհաննիսյանին, ով առանձնահատուկ կերպով է աբիժնիկ մնացել ԲՀԿ-ից այն բանից հետո, երբ նրան ցուցակում ուղղակի տեղ չտվեցին, առիթը բաց չի թողնում անկապ ու անտրամաբանական մտքեր շաղ տալու՝ կուսակցության հասցեին: Եթե պրովակացիայի կազմակերպիչին եք ուզում գտնել, խորհուրդ եմ տալիս ուսումնասիրեք Մարիա Կարապետյանի ֆեյսբուքյան էջն ու նրա գրառումների տակ միասեռականների շնորհակալական ու երախտագիտական մեկնաբանություններից կհասկանաք, թե ով էր դա կազմակերպել, էլ չեմ ասում, որ այդ տիկինը, Եվրոմիության կողմից ստացել է «Քաջ կին» տիտղոսի, իսկ եթե չգիտեք ասեմ, որ այդ տիտղոսին արժանանում են այն գործիչները, ովքեր զբաղվում են միասեռականների իրավունքների պաշտպանությամբ: Մնացած բոլոր ենթադրությունները թողնում եմ ընթերցողին, բայց Հմայակին պետք է ասեմ, որ հերթական անգամ սադրանքդ «պռավալ» գնաց ու քո դեմ է դա աշխատելու, որովհետև նման դիրքերից հանդես գալով, դու ակամայից կամ կանխամտածված կերպով դառնում ես միասեռականության քարոզի մի մասնիկ կամ որ նույնն է դրանց շահերի պաշտպան: