Գ.Ծառուկյանը գործի մարդ է և միշտ առաջնորդվում է ի շահ ժողովրդի ու պետության սկզբունքով
Ստելա Հովսեփյանը ֆեիսբուքյան իր էջում գրում է.
Գեղեցիկ է, երբ ձևավորվում են ավանդույթներ, քանի որ դրանք ինչ-որ սիմվոլիկ նշանակություն են ունենում հետագայում: Եվ ըստ ավանդույթի, մինչև խաղողագործները կսկսեն իրենց աշխատանքային բուռն աշխատանքները, Գագիկ Ծառուկյանը այցելել է Արարատի մարզի խաղողագործներին: Ավանդույթի համաձայն հանդիպումը տեղի ունեցավ Մասիսի մթերման կայանում, որտեղ հավաքվել էին հարյուրավոր խաղողագործները: Ինչպես ամենուր, այնպես էլ այստեղ Գագիկ Ծառուկյանին դիմավորեցին մեծ սիրով և ջերմությամբ:
Հանդիպումը այնքան կարևոր էր գյուղացիների համար, քանի որ հանդիպման ընթացքում մի շարք հրացեր լուծվեցին Գագիկ Ծառուկյանի գլխավորությամբ: Նախ կրկին հայտարարվեց, որ գյուղացիներին տրամադրվելու են՝ պարարտանյութեր, խաղողագործության համար անհրաժեշտ հենակներ (շպալներ) և ապահովվելու են անհրաժեշ ամեն ինչով, որպեսզի գյուղացին ունենա հաջող տարի: Տեղում ներվեցին մի շարք գյուղացիների պարտքեր, և բացի գյուղատնտեսակն աջակցությունից Գագիկ Ծառուկյանը հայտարարեց, որ բոլոր այն ընտանիքները, ովքեր ունեն բանակում ծառայող զինվոր, բայց չունեն հնարավորություն գնալ նրա հետ տեսակցության, կունենան հնարավորություն այցելել իրենց զինվորներին և նրանց նաև կտրամադրվեն ծանրոցներ, որոնք նախատեսված կլինեն հենց զինվորների համար: