500մլն ԱՄՆ դոլար գնահատվող հայկական CodeSignal-ը դարձել է ԱՏՁՄ անդամ
Հայ հիմնադիրների կողմից ստեղծված CodeSignal ստարտափը, որի գործիքներից և տեխնոլոգիական լուծումներից այսօր օգտվում են աշխարհահռչակ շատ ընկերություններ, ինչպիսիք են՝ Netflix, Facebook, Uber, Zoom, Dropbox, Quora  և մի շարք այլ ճանաչում ունեցող ընկերություններ, դարձել է Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԱՏՁՄ) լիիրավ անդամ։
«ԱՏՁՄ-ն ուժեղ է իր անդամ ընկերություններով։ Համոզված եմ, որ մեր կազմակերպությունները ոչ միայն ակտիվորեն կներգրավվեն միության կողմից իրականացվող ծրագրերում, այլև մենք նոր ռազմավարական և կարևոր ծրագրեր կսկսենք համատեղ», - նշել է ԱՏՁՄ գործադիր տնօրեն Հայկ Չոբանյանը։
«Վստահ ենք, որ «Քոդսիգնալ» ընկերության փորձը և ԱՏՁՄ-ի հետ համագործակցությունն իրենց դրական ներդրումը կունենան Հայաստանի ՏՏ համայնքում։ Արդեն իսկ քննարկել ենք կրթական ոլորտի զարգացմանը նպաստող մի քանի կարևոր ծրագրեր, և վստահ եմ` շուտով հանդես կգանք բազմաթիվ նախաձեռնություններով», - նշել է CodeSignal ընկերության տեխնիկական տնօրեն և Երևանյան գրասենյակի տնօրեն Էդուարդ Փիլիպոսյանը։
Հիշեցնենք, որ CodeSignal-ը տրամադրում է տարբեր գործիքներ, որոնք օգնում են ավտոմատ կերպով գնահատել աշխատանքի դիմորդների կարողությունները, ինչի շնորհիվ մարդիկ  աշխատանքի են ընդունվում ոչ թե իրենց CV-ի հիման վրա, այլ գիտելիքների և հմտությունների։ Նախորդ տարվա սեպտեմբերին CodeSignal ընկերությունը հայտարարեց 50 մլն. դոլար ներդրման մասին՝ մոտենալով հայկական հաջորդ յունիքորնի տիտղոսին։ Այս նոր ներդրման շնորհիվ CodeSignal-ը գնահատվում է 500 մլն. դոլար։