Պատմական աճ. Հայաստանյան որ բանկերում է ռուբլու ամենաբարձր փոխարժեքը
Երևանյան բանկերում այսօր 1 ռուբլին գնվում է նվազագույնը 2.95 դրամով, առավելագույնը՝ 4.20 դրամով, միջինը՝ 3.46 դրամով, վաճառվում՝ նվազագույնը 4.67 դրամով, առավելագույնը՝ 5.80 դրամով, միջինը՝ 5.28 դրամով։ Այս մասին տեղեկանում ենք rate.am կայքից։
Իսկ 1 դոլարը գնվում է նվազագույնը՝ 509 դրամ է, առավելագույնը՝ 512 դրամով, միջինը՝ 509.94 դրամով, վաճառվում՝ նվազագույնը 523 դրամով, առավելագույնը՝ 527, միջինը՝ 525.53։
Նշենք, որ Դոնեցկի և Լուգանսկի ինքնահռչակ հանրապետությունները ճանաչելու մասին Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հայտարարություններից շատ չանցած ռուսական ազգային արտարժույթն սկսեց արժեզրկվել։ Bloomberg բորսայական տերմինալի տվյալների համաձայն, այս պահին ռուբլին աշխարհի ամենաանկայուն արտարժույթն է: Ռուսաստանյան վերլուծաբանները հաստատում են, որ ռուբլու վրա ազդող բացասական գլխավոր գործոնն աշխարհաքաղաքական զարգացումներն են։