Ուսանողները ներկա գտնվեցին Ստեփանակերտի ռուսական դրամատիկական թատրոնի ներկայացմանը
50 ուսանող "Եվրասիա" ԻՀԿ-ի հետ միասին այցելեցին Մոսկվայի տուն` վայելելու «Բարձրաձայն» ներկայացումը, որը բեմադրել են Ստեփանակերտի ռուսական դրամատիկական թատրոնի դերասանները: Սա իսկական մշակութային տոն էր, որը միավորեց ուսանողներին և թատերասերներին ստեղծագործության և ոգեշնչման մթնոլորտում:
«Բարձրաձայն» ներկայացումը , որը հիմնված է Վլադիմիր Մայակովսկու բանաստեղծությունների և ռեժիսոր Ժաննա Կրիկորովայի հեղինակային մտածումների վրա, դարձել է յուրահատուկ երկխոսություն անցյալի և ներկայի միջև: Ներկայացման մեջ անդրադառնում են կարևոր թեմաների, ինչպիսիք են սերը, արդարությունը և մարդու դերը ժամանակակից աշխարհում: Թատրոնի դերասանները վարպետորեն փոխանցեցին Մայակովսկու ստեղծագործություններում ընկած զգացմունքներն ու մտքերը, ինչը առաջացրեց բուռն ծափահարություններ և հանդիսատեսի հիացական արձագանքներ:
Այս նախագիծը արդեն ստացել է միջազգային ճանաչում, շահելով մրցանակներ Մուրմանսկի թատերական փառատոնումռուսերեն լեզվի պահպանման և ակտիվ քաղաքացիական դիրքորոշման համար:   «Բարձրաձայն»-ըդարձել է վառ օրինակ այն բանի, թե ինչպես արվեստը կարող է միավորել տարբեր սերունդների և մշակույթների մարդկանց նրանց մեջ արթնացնելով հայրենասիրության և իրենց ժառանգության նկատմամբ հպարտության զգացումը:
«Եվրասիա»-ի ուսանողները երախտագիտություն են հայտնել միջոցառման կազմակերպիչներին և թատրոնի դերասաններին` մեծ արվեստին հաղորդակցվելու և հիանալի բեմադրությունից վայելելու հնարավորության համար: Նրանցից շատերը նշել են, որ ներկայացումը թողել է անջնջելի տպավորություն և ստիպել մտածել կարևոր կյանքի հարցերի շուրջ: