Երևանի հրապարակում անհայտ ծագումով մարդիկ նվաստացնում էին մեզ, ո՞վ է պատասխան տալու, սա ձեր ուրացման հետևանքն է. Բագրատ Սրբազան
Օրեր առաջ հրապարակվեց տեսանյութ, որտեղ անհասկանալի կերպաներ, անհայտ ծագումով՝ թուրք էին, թե ազերիներ իրանական անձնագրերով, Երևանի հրապարակում նոր տարվա ժամանակահատվածում Ղարաբաղի մասին էին երգում՝ ազատ ու համարձակ: Այս մասին հրապարակված տեսաուղերձում ասաց «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման առաջնորդ Բագրատ Սրբազանը:
«Մենք օրերով խոսել ենք սրա մասին, տասնյակ մարդկանց անիմաստ լցնում եք մեր կյանքը հսկելու, երբ երկրի անվտանգությունն իրական թշնամիներից որևէ կերպով չեք կարողանում վերահսկել ու հսկել, ոչ էլ պատասխանատվության ենթարկել իրենց վարքագծի համար: Այդ մարդիկ անկախ նրանից դիվերսանտներ էին կամ ոչ, նրանք Երևանի հրապարակում նվաստանցում էին մեզ՝ երգելով, ուրախանալով մեր կյանքի ամենամեծ ողբերգության համար:
Որևէ կերպով վերահսկողություն չունեն, մեր կյանքն ուրեմն անվտանգ չէ, ո՞վ է սրա պատասխանը տալու ԱԱ՞Ծ-ն, ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումնե՞ր, ովքե՞ր, սա է ձեր ուրացման հետևանքը»,- ասաց Բագրատ Սրբազանը: