«ԶՊՄԿ թեկուզ կարճատեւ այս դադարը տնտեսական, սոցիալական եւ բնապահպանական հետեւանքներ կարող է թողնել»․ Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի դասախոսների հայտարարությունը
Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատը Հայաստանի արդյունաբերության կարևոր հենասյուներից է՝ համարվելով երկրի տնտեսության ռազմավարական նշանակություն ունեցող ձեռնարկություններից մեկը:
Այս կառույցի աշխատանքի թեկուզ ժամանակավոր կասեցումը կարող է բացասաբար անդրադառնալ ինչպես տնտեսության, այնպես էլ սոցիալական և բնապահպանական ոլորտների վրա՝ առաջացնելով դժվարություններ։ Հետագա լուրջ խնդիրները հնարավորինս կանխվեցին կողմերի` ժամանակին ձեռնարկված համատեղ ջանքերով, սակայն հույս ունենք, որ ապագայում նման իրավիճակ չի կրկնվի։
Կոմբինատի տասնամյակների անխափան գործունեությունը մեծապես հնարավոր է դարձել Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի հազարավոր շրջանավարտների մասնագիտական փորձի և տեխնոլոգիական լուծումների շնորհիվ: Ոլորտի առաջատար մասնագետները կարևորում են կոմբինատի աշխատանքի արագ և արդյունավետ վերականգնումը՝ որպես տնտեսական կայունության երաշխիք։
Մենք պատրաստ ենք մեր փորձով ու գիտելիքներով աջակցել բոլոր այն նախաձեռնություններին, որոնք ուղղված են կոմբինատի բնականոն աշխատանքին և խնդիրների համակարգային լուծմանը:
Հարգանքով.