Shame-ի Արտյոմի գիտակցությունը վերջնականապես մթագնել է
Lena Avetisyan -ը իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է .
Միայն նեղ շրջանակների համար հայտնի shame.am կայքը՝ Արտյոմ Խաչատրյանի գլխավորությամբ, ընթերցված լինելու բազմաթիվ ուղիներից ընտրել է ամենահեշտը՝ քննադատել երկրում գոյություն ունեցող յուրաքանչյուր դրական փոփոխություն, քաղաքականացնել յուրաքանչյուր նախագիծ, նույնիսկ նրանք, որոնք բարեգործական են։ Ահա նման «լպրծուն» լրատվություն տարածելու ընթացքում, Արտյոմը քաղաքական երանգներ է փորձում հաղորդել Ջավահիր Ծառուկյանի կողմից «Իմ քայլը» բարեգործական հիմնադրամին նվիրատվությունը։
Պետք չէ չափազանց խելացի լինել հասկանալու համար, որ բարեգործության տակ ենթատեքստ տեսնելը առնվազն ստորություն է, ու անհարգալից վերաբերմունք, այն բոլոր մարդկանց նկատմամբ, ովքեր ուզում են փոքր ինչ թեթևացնել կարիքի մեջ գտնվող հայրենակիցներին, էլ չենք խոսում այն մասին, որ Ծառուկյան ընտանիքը բարեգործությամբ զբաղվում է դեռ հեռավոր 90-ականներից սկսած, դրա վառ ապացույցը «Գագիկ Ծառուկյան» բարեգործական հիմնադրամն է։
Արտյոմ Խաչատրյանին էլ է պետք հասկանալ, ի վերջո երկար ժամանակ ալկոհոլի օգտագործումը բերել է գիտակցության մթագնացության, ու նման հիվանդագին երևակայության բորբոքման, ինչի արդյունքում և ծնվում են անհեթեթ նյութերը։
Խորհուրդ, որը Արտյոմին կտան շատ-շատերը՝ հանգիստ թող բոլոր այն մարդկանց, ովքեր բարեգործությամբ են զբաղվում, մի երանգավորիր նրանց բարեհոգությունը, մի նսեմացրու ոչ ոքի արած գործը։ Թերևս այսքանը.