Shame.am տխրահռչակ կայքը հատել է բարոյականության բոլոր սահմանները
Vazgen Petrosyan -ը իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է .
Այն, որ հայկական լրատվական դաշտը բովանդակազուրկ և սադրիչ նյութեր հրապարակող լրատվական կայքերի պակաս չունի, դրանում համոզվել ենք շատ վաղուց, սակայն ակնհայտ է, որ «լրատվական» համարվող Shame.am տխրահռչակ կայքն առհասարակ հատել է ողջամտության և բարոյականության բոլոր սահմանները։Արտյոմ Խաչատրյանը, ով հանդիսանում է Shame.am կայքի գլխավոր խմբագիրը և մշտապես գտնվում է ալկոհոլի ազդեցության տակ, հերթական անհեթեթ հոդվածն է հրապարակել Աննա Հակոբյանի «Իմ քայլը» բարեգործական հիմադրամի նվիրատուների՝ մասնավորապես Ջավահիր Ծառուկյանի կողմից իրականացրած նվիրատվության վերաբերյալ։
Ցավալի է, որ մեր այսօրվա իրականության մեջ կան Արտյոմ Խաչատրյանի նման ստոր արարածներ, ովքեր իրենց թույլ են տալիս բարեգործական ծրագրերի իրականացման համար կատարվող նվիրատվությունները հանրությանը ներկայացնել լրիվ այլ կոնտեքստում, դրանց հաղորդելով քաղաքական նրբերանգներ։Վստահաբար Արտյոմ Խաչատրյանը լավ գիտի Գագիկ Ծառուկյանի կողմից տասնամյակներ շարունակ իրականացվող բարեգործական ծրագրերի մասին և վստահաբար քաջատեղյակ է նաև «Գագիկ Ծառուկյան» բարեգործական հիմնադրամի լայնածավալ գործունեության մասին, սակայն հերթական անգամ դիմել է մուրացկանին հատուկ գործելաոճի, փորձելով այդ կերպ մուրալ օրվա ալկոհոլի գումարը։
Ինչևէ, հուսանք, որ Արտյոմ Խաչատրյանը օրերից մեկ օր խելքի կգա, այլապես այսպես շարունակելու դեպքում վերջնականապես կկորցնի իր ասպարեզում գոյատևելու հնարավորությունները։