«Մեր ձևով» շարժման մեկնարկը մարզերում. առաջին գրասենյակը Գյումրիում
Հոկտեմբերի 4-ին Գյումրիում բացվեց «Մեր ձևով» շարժման առաջին տարածաշրջանային գրասենյակը, նախաձեռնված՝ խոշոր ձեռնարկատեր և բարերար Սամվել Կարապետյանի կողմից։ Գրասենյակը նախատեսված է քաղաքային խնդիրների քննարկման, ծրագրերի մշակման և հասարակական նախաձեռնությունների իրականացման համար։
Սամվել Կարապետյանը երկար տարիներ ներգրավված է Հայաստանի տարբեր նախագծերում՝ ենթակառուցվածքների բարելավումից մինչև մշակութային հուշարձանների վերականգնում։ Գյումրիում նրան ընկալում են որպես գործիչ, որը կարող է նպաստել տեղական զարգացման ծրագրերին։
Բացման ժամանակ Նարեկ Կարապետյանը նշեց.
«Գյումրին մեզ համար կարևոր քաղաք է։ Այս պահին աշխատում ենք «Վառեմ մառեմ» շենքի վրա, որից հետո կներկայացնենք Գյումրիի զարգացման ամբողջական ծրագիրը»։
Քաղաքական հեռանկարների մասին հարցին Նարեկ Կարապետյանը պատասխանեց.
«Հունվարին արդեն կարող ենք սկսել քաղաքական միավորման ձևավորման գործընթացը»։
Միջոցառման ընթացքում մի գյումրեցի բնակիչ դիմեց Սամվել Կարապետյանին՝ նշելով.
«Թող Սամվել Կարապետյանը արագ դուրս գա և դուրս բերի մեզ այս ճիրաններից։ Ի՞նչ է կատարվում մեզ հետ»։
Գրասենյակի բացումը շարժման առաջին քայլն է դեպի մարզային ներկայություն։ Առաջիկայում նախատեսվում է ներկայացնել Գյումրիի զարգացման տեսլականը և ծրագրեր՝ ուղղված ենթակառուցվածքների բարելավմանը և աշխատատեղերի ստեղծմանը։
Գյումրիում բացված գրասենյակը «Մեր ձևով» շարժման առաջին տարածաշրջանային հարթակն է, որը նպատակ ունի համակարգել տեղական ծրագրերը և ընդլայնել նախաձեռնության գործունեությունը Հայաստանի մարզերում։