Արտակարգ դեպք Երեւանում. քոլեջի 18-ամյա ուսանողը դանակահարել է 22-ամյա երիտասարդին
Երեւանում, մարտի 29-ին վիճաբանություն-ծեծկռտուք եւ դանակահարություն է տեղի ունեցել. Ժամը 12։00-ի սահմաններում «Միքայելյան Վիրաբուժության ինստիտուտ»-ից Ոստիկանության Արաբկիրի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ «որովայնի շրջանի կտրած-ծակած վերք, ճակատային շրջանի քերծվածք վերքեր» ախտորոշմամբ իրենց մոտ է տեղափոխվել մի քաղաքացի։
Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, Արաբկիրի ոստիկանները պարզել են, որ վիրավորը Եղվարդ քաղաքի բնակիչ 22-ամյա Սարգիս Ս.-ն է, որն ըստ բժիշկների հայտարարության, ի վիճակի չէ կատարվածի մասին բացատրություններ տալ։
Մինչ բժիշկները պայքարում էին նրա կյանքի համար, ինչը նրանց հաջողվել է, Արաբկիրի ոստիկանները պարզել են, որ նույն օրը ժամը 09։30-ի սահմաններում Սարգիս Ս.-ին դանակով հարվածել եւ վնասվածք է պատճառել Ավան Առինջի բնակիչ 18-ամյա Նարեկ Մ.-ն: Վերջինս Արաբկիրի ոստիկանների բացատրական աշխատանքների շնորհիվ ներկայացել է Ոստիկանություն եւ տվել խոստովանական բացատրություն, որից հետո բաց է թողնվել։
Հանցագործության գործիք հանդիսացող դանակը Ն․ Մանուկյանը ներկայացրել է հետաքննիչին։ Նարեկ Մ.-ն սովորում է Երեւանի Ինֆորմատիկայի քոլեջի 3-րդ կուրսում։